Bataryam ne zaman ölecek?

Hocam telefonu kullanmaya devam edecekseniz kendiniz bir batarya alın ve kendiniz değiştirin. Ben iPhone 6 cihazımda onu yaptım ve yazın 1 yıl olacak. Videolar izleyip nasıl söküldüğünü ve değiştirildiğini öğrendim. Dikkatli bir biçimde kendim yaptım ve sorunsuz kullanıyorum. Hızı artmadı fakat kullanım süresi olarak çok ciddi fark etti. Telefoncular en âdi markayı takıp sizden yüksek fiyat isteyeceklerdir.

80 TL'ye GSM iletişim yapıyor. Kendilerini araştırın çok ismini duydum.

Hocam ölmüş zaten batarya daha neyi bekliyorusunuz? :D Kökten gitmesini veya kullanırken elinizde patlamasınımı.
Heralde pil gibi kullanım süresinin iyice dolup, çöp olmasını bekliyor.
Hocam telefonu kullanmaya devam edecekseniz kendiniz bir batarya alın ve kendiniz değiştirin. Ben iPhone 6 cihazımda onu yaptım ve yazın 1 yıl olacak. Videolar izleyip nasıl söküldüğünü ve değiştirildiğini öğrendim. Dikkatli bir biçimde kendim yaptım ve sorunsuz kullanıyorum. Hızı artmadı fakat kullanım süresi olarak çok ciddi fark etti. Telefoncular en âdi markayı takıp sizden yüksek fiyat isteyeceklerdir.
Hocam bir şey sorcam, bende A3 2017 telefonuma yapmayı düşünüyorum. Nette videolarıni izledim. Şeyi merak ediyorum, adam telefonun arka kapağını ısıtarak açıyor, bataryayı söküyor, daha sonra yeni bataryayı yerleştirip, kapağı kapatmadan önce sıvı bir yapıştırıcı sürüyor, o yapıştırıcını adını söylemiyor, o yapıştırıcıyı nerde bulabilirim ki? Bir de adam batarya oynamasın diye cift taraflı bant yapıştırıyor, onun adı ne diye geçiyor ki acaba? Bir bilginiz var mı hocam? Siz kendiniz değiştirmişsiniz ya, ondan sorayım dedim size.

Heralde pil gibi kullanım süresinin iyice dolup, çöp olmasını bekliyor.

Hocam bir şey sorcam, bende A3 2017 telefonuma yapmayı düşünüyorum. Nette videolarıni izledim. Şeyi merak ediyorum, adam telefonun arka kapağını ısıtarak açıyor, bataryayı söküyor, daha sonra yeni bataryayı yerleştirip, kapağı kapatmadan önce sıvı bir yapıştırıcı sürüyor, o yapıştırıcını adını söylemiyor, o yapıştırıcıyı nerde bulabilirim ki? Bir de adam batarya oynamasın diye cift taraflı bant yapıştırıyor, onun adı ne diye geçiyor ki acaba? Bir bilginiz var mı hocam? Siz kendiniz değiştirmişsiniz ya, ondan sorayım dedim size.
Sıvı bir şey sürmedim. Çift taraflı bant aldım ve onu kullandım iş görüyor. Isıtarak açmak işe yarar. Bataryanın yapısı çok değişik, lokum gibi. Çok çabuk eğilip bükülüyor. Çok dikkat etmeniz lazım. Patlama riski var.

Batarya değişimi gibi basit bir işlem için +100 lira işçilik verilmemeli. İnternetten Baseus veya bulabiliyorsanız iFixit bataryalara göz atın. Yanında tornavida seti gönderiyorlar zaten. Kötü niyetli tamircilerler içinden parça veya vida alabilir. Bunu şiddetle tavsiye ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı