Bataryanın dışını soymak bataryaya zarar verir mi?

Daha fazla  
SSD takmak için laptop'un arkasını açtım. Normalde pili sökerim önlem amaçlı. Ama kazara pil kablosunu soydum ve kıvılcım çıktı. SSD taktıktan sonra kabloya kablo bandı taktım ve kapattım. Laptop pilde de prizde de çalışıyor. Uzun vadede bir sıkıntı olabilir mi?

Bilen yazsın.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun
Lapotp u asla çalıştırma bir bilgisayarcıya götür soyulan kısma kaplama yapsın macaron la. Asla çalıştırma kısa devre yapıp bilgisayarını tamamen bozabilirsin.

SSD takmak için laptopun arkasını açtım. Normalde pili sökerim önlem amaçlı. Ama kazara pil kablosunu soydum ve kıvılcım çıktı. SSD taktıktan sonra kabloya kablo bandı taktım ve kapattım. Laptop pilde de prizde de çalışıyor. Uzun vadede bir sıkıntı olabilir mi?

Bilen yazsın.

Teşekkürler.

Kabloların temas etmediğinden emin olun onun dışında bataryaya zarar gelmedikçe bir sorun yaşanmayacaktır.
Tabii bant tutmaz.

SSD takmak için laptopun arkasını açtım. Normalde pili sökerim önlem amaçlı. Ama kazara pil kablosunu soydum ve kıvılcım çıktı. SSD taktıktan sonra kabloya kablo bandı taktım ve kapattım. Laptop pilde de prizde de çalışıyor. Uzun vadede bir sıkıntı olabilir mi?

Bilen yazsın.

Teşekkürler.

Bant ısınınca atacaktır yerinden asla tavsiye etmiyorum.

Kabloların temas etmediğinden emin olun onun dışında bataryaya zarar gelmedikçe bir sorun yaşanmayacaktır.
Kasaya temas ederse tamamını yakar bilgisayarın .

o kısımda birden fazla kablo olur iyice incele soyulu gördüğün yeri elektirik bandı dediğimiz siyah bantla güzelce sardınmı hiç bişey olmaz eskiden sanki macaronmu vardı. Resim atma şansınız varsa ne kadar hasar vermişsiniz kabloya gözlemlemiş olurduk.

o kısımda birden fazla kablo olur iyice incele soyulu gördüğün yeri elektirik bandı dediğimiz siyah bantla güzelce sardınmı hiç bişey olmaz eskiden sanki macaronmu vardı. Resim atma şansınız varsa ne kadar hasar vermişsiniz kabloya gözlemlemiş olurduk.
Sağdan 4. kablo (kırmızı kabloların yanında) hafif soyuldu ben de bantla kapattım. Kıvılcım çıkmasaydı korkmazdım ama -_-

Dosya Ekleri

• 20230621_154036.jpg
    20230621_154036.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 17
  • 20230621_154320.jpg
    20230621_154320.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı