Batı ahlâksızlığına bir örnek daha (!)

FCLivorno

Hectopat
Yer
Leningrad
''Norveç’te elma çok olduğu zaman atmazlar. Küçük torbalara doldurup yol kenarına asarlar durumu iyi olmayan alsın diye'' :)
...
62561896_2054593684668512_1424096127539478528_n.jpg

Son düzenleme:
Batıda sıradan bir olay.

Bizde ise durumun vahimligi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Osmanlı zamanlarında insanlar fırına gittikleri zaman alacaklarından 1 veya 2 ekmek fazla alırlarmış. Oradaki bir sepete atarlarmış. İhtiyacı olan gerektiği kadar alırmış.

Yine Osmanlı zamanlarında bir taşın üzerine para koyarlarmış (altına da olabilir) ihtiyacı olan gerektiği kadar alırmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batıda sıradan bir olay.

Bizde ise durumun vahimligi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aha beddualık kaynak buldum!

Osmanlı zamanlarında insanlar fırına gittikleri zaman alacaklarından 1 veya 2 ekmek fazla alırlarmış. Oradaki bir sepete atarlarmış. İhtiyacı olan gerektiği kadar alırmış.

Yine Osmanlı zamanlarında bir taşın üzerine para koyarlarmış (altına da olabilir) ihtiyacı olan gerektiği kadar alırmış.
Ben artık o olaylara da inanmıyorum hiç. Ecdadı böyle olan bir millet nasıl olur da bu hale gelebilir ki? Bence biz hep böyleydik.😕

Sorsan dünyanın en asil en onurlu, gururlu milletiyiz, bir iyiyiz bir güzeliz ki sorma gitsin. Bizim olduğumuz iddia edilen her şey lafta ve öyle olmaya da devam edecek. İnsanlar kendilerini bu şekilde kandırmaya devam ettikleri sürece yolda karpuz toplarken başı dik ve gururlu olmaya devam edecek, ahlaktan vicdandan yoksun olduğunun farkına varamayacak.

Ben artık o olaylara da inanmıyorum hiç. Ecdadı böyle olan bir millet nasıl olur da bu hale gelebilir ki? Bence biz hep böyleydik.😕
Dili, tarihi ve kültürü olmayan bir ülke Türkiye, bi Türk tarihi var bir de Türkiye tarihi. Batılılaşmaya çalışırken geçmişle ve kültürüyle bağı kopmuş bomboş bir topluluk.

Osmanlı’da bir çok millet vardı. Şu an sosyal medyada “biz torunlarıyız” diye gezen ahmak güruh bunun farkında değil büyük ihtimalle. Ve onların torunu falan değillerdir diye düşünüyorum. Örnek aldıkları padişahların eşleri genellikle Gürcü asıllı kadınlar oluyordu. Ama ne hikmetse bu ahmaklar hem onların torunları olduklarını söylüyorlar hem de biz Türk’üz diye geziyorlar.
Konu ile alakalı olarak “çok güzel”. Başka ne denebilir ki? Sadece hep elma olmasa belki daha da iyi olabilirmiş. Ama belki de bu görüntü içindir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı