Çözüldü Batman: Arkham Asylum açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Hybris13

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Casper Excalibur G770
İşlemci
QuadCore Intel Core i5-10300H, 4300 MHz (43X100)
Forumdaki diğer çözümleri denedim saatlerdir uğraşıyorum ama hiçbiri işe yaramadı, bir şeyleri yanlış mı yapıyorum anlamadım. Oyunun başlatıcısının ayarlarına girip grafikle ilgili herhangi bir değişiklik yapınca ilk resimdeki hatayı veriyor, oyunu başlatırsam ikinci resimdeki pencere çıkıyor ve oyun açılmıyor masaüstüne atıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
.NET-Framework 4.8.4161.0 built by: NET48REL1
DirectX 12.0

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    225,4 KB · Görüntüleme: 211
  • hata2.png
    hata2.png
    321,1 KB · Görüntüleme: 156
Çözüm
Windows güncellemeleriniz tamsa bir de Windows'u onarmayi deneyebilirsiniz. Bana daha cok dosya bozuk gibi geldi.

Bu konuya göz atin bir de.

Evet biraz düşündükten sonra Windows 10'a döndüm :D Başka oyunlarda da hata gördüm ve 11'i çok beğenmemiştim zaten dönüşümle beraber düzeldi yardımlarınız için teşekkür ederim.
Visual C++ 2010 x64 ve x86'yi sistemden kaldirip tekrar kurup dener misiniz?

Hem x64 hem de x86'yi kurun.
Kaldırdım tekrar yükledim yine olmadı ve bir tanesi hata verdi.

Dosya Ekleri

• hata5.png
    hata5.png
    86,8 KB · Görüntüleme: 30
Hangisi hata verdi? Bu arada Windows güncellemeri tam mi?

KernelBase.dll hatasi icin sunu deneyin bakalim. CDM'yi yönetici olarak calistirin, ilk olarak regsvr32 /u KernelBase.dll. komutu girin ve onaylayin. Bu islemden sonra regsvr32 /i KernelBase.dll. komutunu girin ve tekrar onaylayin. Oyuna tekrar girmeyen calisin.

Hangisi hata verdi? Bu arada Windows güncellemeri tam mi?

KernelBase.dll hatasi icin sunu deneyin bakalim. CDM'yi yönetici olarak calistirin, ilk olarak regsvr32 /u KernelBase.dll. komutu girin ve onaylayin. Bu islemden sonra regsvr32 /i KernelBase.dll. komutunu girin ve tekrar onaylayin. Oyuna tekrar girmeyen calisin.
Bu sefer de bu hatayı verdi :D

Dosya Ekleri

• hata6.png
    hata6.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 40
Windows güncellemeleriniz tamsa bir de Windows'u onarmayi deneyebilirsiniz. Bana daha cok dosya bozuk gibi geldi.

Win 11 kullanıyorum fark eder mi ?

Evet biraz düşündükten sonra Windows 10'a döndüm :D Başka oyunlarda da hata gördüm ve 11'i çok beğenmemiştim zaten dönüşümle beraber düzeldi yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çözüm

Geri
Yukarı