Batman Arkham City optimizasyon sorunu

Vittorio

Hectopat
Arkadaşlar Batman serisini satın aldım. İlk oyun olan Arkham Asylum' u bitirdim ve oyunun optimizasyonu çok güzeldi. Sonra bu Batman Arkham City denen oyunu yükledim. Yüklemez olaydım. Bu kadar kötü bir optimizasyon olabilir mi? 2-3 dakikada bir fps düşmesi oluyor. Tamam çokta fazla bir düşüş olmasa bile oyunun akıcılığına resmen darbe vuruyor. Bu yüzden oyunu silmek zorunda kaldım. Diğer oyun olan Arkham Origins' i oynayan var mı? Optimizasyonu onunda bu oyun gibiyse hiç satın almayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rahat oynatması sıkıntı değil bende rahat oynuyorum ama oyun akıcı değil optimizasyon sorunu var. Bariz belli. Peki AC Creed Serisinin optimizasyonu nasıl? Ben Şuan AC Creed 2' yi bitirmek üzereyim. Oyunun optimizasyonu çok güzel. İnşallah Brootherhood ve Revolations' un da öyledir.

Ben gt525m'le bile çok rahat oynamıştım oyunu. Ayarları kısmayı deneyin. Kesinlikle hiçbir sıkıntı yok batman oyunlarında.

Sizin optimizasyon anlayışınız farklı galiba :) Sistemim gayet yüksek merak etmeyin. Optimizasyonu güzel olan oyun. Witcher 2 olur, Mafia 2 olur, COD serisi olur. Anlatabiliyormuyum. Sizin anlayışınız farklı. Yoksa oyunda bende de fps sıkıntısı yok 60 Fps ama akıcılık yok. Anlamışsınızdır umarım neyden bahsettiğimi.

Sizin optimizasyon anlayışınız farklı galiba :) Sistemim gayet yüksek merak etmeyin. Optimizasyonu güzel olan oyun. Witcher 2 olur, Mafia 2 olur, COD serisi olur. Anlatabiliyormuyum. Sizin anlayışınız farklı. Yoksa oyunda bende de fps sıkıntısı yok 60 Fps ama akıcılık yok. Anlamışsınızdır umarım neyden bahsettiğimi.

Galiba tam tahmin ettiğim sorun. Fermi ya da Kepler bir GPUya mı sahipsiniz? Stutterlar daha çok Batman çatılardan atlarken mi oluyor? Ya da Unreal Engine 3 kullanan başka bir oyunda benzer sorun yaşadınız mı? (Örneğin, Bioshock Infinite-hatta özellikle Bioshock Infinite-)

BioShock' u bitirdim. Sorunsuz bitirdim. Optimizasyonu güzel o oyunun. Ama birde Dlc' si var. Dlc' sinin optimizasyonu kötüydü mesela. Asus Gtx 760 DirecTU II var.

BioShock' u bitirdim. Sorunsuz bitirdim. Optimizasyonu güzel o oyunun. Ama birde Dlc' si var. Dlc' sinin optimizasyonu kötüydü mesela. Asus Gtx 760 DirecTU II var.

Linkini verdiğim ayarlara baktın mı? Hiç değiştirmeden girdiğinde texture pool size kaç gözüküyor? Oyun DX9'da mı DX11'de mi çalışıyor? DX11 ise zaten komple problemli, DX9'da durum nasıl?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı