Batman: Arkham Knight mı, Rise of The Tomb Rider mı?

Tarafını Seç

• Batman: Arkham Knight

• Rise of The Tomb Raider

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Eğer ki birazcık open world oyunlarından sıkıldıysan ki bu ihtiyacı GTA 5 ile dolduruyoruz onun için Tomb Raider oyununu alabilirsin. Batman Arkham Knight ile birlikle gelen batmobile sayesinde oyunun haritasını bayağı büyüttüler bu yüzden her görevde batmobile kullanmak zorundasınız biraz GTA mantığı gibi. Ancak Tomb Raider öyle değil daha düz bir oynanış sunuyor.
Valla ankette de kafa kafaya gidiyor sonuçlar ama tomb raider'a kaymaya başladım bende :)

Eğer ki birazcık open world oyunlarından sıkıldıysan ki bu ihtiyacı GTA 5 ile dolduruyoruz onun için Tomb Raider oyununu alabilirsin. Batman Arkham Knight ile birlikle gelen batmobile sayesinde oyunun haritasını bayağı büyüttüler bu yüzden her görevde batmobile kullanmak zorundasınız biraz GTA mantığı gibi. Ancak Tomb Raider öyle değil daha düz bir oynanış sunuyor.

Yahu Batman Arkham Knight'ın GTA 5 ile ne alakası var? BAT Mobile yılladır serinin takipçileri tarafından istenen bir şeydi ve adamlar bu deneyimi en iyi şekilde oyuna eklediler. Her görevde zaten zorunda bırakmıyor kullanmaya oyuncuyu.

Batman'da çok optimizasyon sorunu var diyorlar hocam. Oyundan zevk almaya engel olur mu?

Hocam ikisine de baktım. Ve ikisi de çok hoşuma gitti. Bu yüzden kararsız kaldım.

Hocam 2 oyunu oynamış ve 2 seriyi de bitirmiş biri olarak söylüyorum bence Batman çünkü ilk Tomb Raider oyununa aşırı benziyor Rise of the Tomb Raider gerçekten beni baymıştı Batman ise finali bayık ayrıca RX580 ile sıkıntı yaşamazsınız Batman'da eskiden R7 370 le bile oynayabilmiştim 1080P medium ayarlarda.

Sana tavsiyem Rise of the Tomb Raider yerine ilk başta Tomb Raider alman olur.

Eğer bütçen yeterse yanına Batman'ı de alabilirsin. Eğer Tomb Raider'ı seversen başka bir indirimde diğer oyununu da alırsın.

Hem bu sayede hem Tomb Raider hem Batman oynamış olursun.
Bütçem yetse keşke ikisini de alıcam ama bütçem yetmiyor maalesef.
Hocam 2 oyunu oynamış ve 2 seriyi de bitirmiş biri olarak söylüyorum bence Batman çünkü ilk Tomb Raider oyununa aşırı benziyor Rise of the Tomb Raider gerçekten beni baymıştı Batman ise finali bayık ayrıca RX580 ile sıkıntı yaşamazsınız Batman'da eskiden R7 370 le bile oynayabilmiştim 1080P medium ayarlarda.
Arada kaldığım kadar varmış ya :D
Forumda bile kesin çoğunluk olmadı tercihlerde..

Ve Batman'in 1 eksisi batmobile kullanımı gerçekten çok fazla.
Bütçem yetse keşke ikisini de alacağım ama bütçem yetmiyor maalesef.

Arada kaldığım kadar varmış ya :D.
forumda bile kesin çoğunluk olmadı tercihlerde.

Hocam Tomb Raider oynamak istiyorsanız 1.oyunu oynayın bitirmediyseniz onun dışında benim oyum Batman'dan yana olacaktır fakat Batman Arkham City'de çok güzeldir tavsiye ederim hikaye olarak.

Yahu Batman Arkham Knight'ın GTA 5 ile ne alakası var? BAT Mobile yılladır serinin takipçileri tarafından istenen bir şeydi ve adamlar bu deneyimi en iyi şekilde oyuna eklediler. Her görevde zaten zorunda bırakmıyor kullanmaya oyuncuyu.

Oyun biraz open world olmaya başladı demek istiyorum. Tabii ki de her görevde batmobile kullanımı zorunlu değil ancak diğer türlü de oyun süresi uzamış oluyor. Batmobile ın oyuncular tarafından çok istendiğini biliyorum elbette kullanımı çok güzel ancak 3-4 saatten sonra heyecanımız almış oluyoruz.
Oylama açık ara Tomb Raider oldu 😁

Oyun biraz open world olmaya başladı demek istiyorum. Tabii ki de her görevde batmobile kullanımı zorunlu değil ancak diğer türlü de oyun süresi uzamış oluyor. Batmobileın oyuncular tarafından çok istendiğini biliyorum elbette kullanımı çok güzel ancak 3-4 saatten sonra heyecanımız almış oluyoruz.
Oylama açık ara Tomb Raider oldu 😁

Oyunun open mini bir world olmasının sebebi Arkham City'den beri oyuncuların batmobile istemesiydi batmobile kullanımının fazlalığı ve oyunun garip finali dışında gerçekten taş gibi ve 1. oyunla tek farklarının hikayesi ve 1 2 kaç yeni mekanik olan Rise of the Tomb Raider'e göre daha iyi bence ama oyunlar zevk meselesidir belki de benim dediklerimin tam tersini seven birileride olabilir.

Oyunun open mini bir world olmasının sebebi Arkham City'den beri oyuncuların batmobile istemesiydi batmobile kullanımının fazlalığı ve oyunun garip finali dışında gerçekten taş gibi ve 1. oyunla tek farklarının hikayesi ve 1 2 kaç yeni mekanik olan Rise of the Tomb Raider'e göre daha iyi bence ama oyunlar zevk meselesidir belki de benim dediklerimin tam tersini seven birileride olabilir.

Bu iki oyun kıyaslanamaz ki bile bence. Tomb Raider akılsız bir macera oyunu yani. Batman Arkham Knight ise dünyanın en iyi dedektifinin gözlerinden gerçek bir kahraman nasıl olunur onu gördüğümüz bir oyun. Aralarında dağlar kadar fark var. Abartmak istemiyorum ama ana karakter sırf güzel bir hatun diye bu kadar beğenilmiyorsa bir şey demiyorum yani.

Tabii ki de Batman Arkham Knight belli bir kalitenin üzerinde olan oyunlardan biri. Hele ki Batman hayranları için bir başyapıt ancak dediğiniz gibi oyun işi zevk işi. Bende Batman Arkham City oyununu oynadığım en iyi oyunlar listesinde ilk 10'a koyarım ancak Rise of the Tomb Raider beni daha çok cezbetmişti. Tabii biraz da Lara Croft u kontrol etmemizden olabilir bu durum☺️

Bu iki oyun kıyaslanamaz ki bile bence. Tomb Raider akılsız bir macera oyunu yani. Batman Arkham Knight ise dünyanın en iyi dedektifinin gözlerinden gerçek bir kahraman nasıl olunur onu gördüğümüz bir oyun. Aralarında dağlar kadar fark var. Abartmak istemiyorum ama ana karakter sırf güzel bir hatun diye bu kadar beğenilmiyorsa bir şey demiyorum yani.

Büyük bir Batman fanı olduğunuz anlamak zor değil ancak bu iki oyunu kıyaslamak saçma demek biraz değişik. GTA 5 ile Witcher 3- Cyberpunk - GTA 4 kıyaslamaları yapılırken bu iki oyunu kıyaslamak saçma değil bence. İki oyun kıyaslanırken birinde olan diğerinde olmayan değil mekanikler, grafikler, vuruş hissiyatı, müzikler, atmosfer gibi konularda kıyaslarız oyunları. Siz Batman Arkham Knight oyununu çok sevmiş olabilirsiniz doğrudur iyi bir oyun ancak Rise of the Tomb Raider'da gayet iyi bir oyun. Hem sırf bir ana karakter kadın diye kimse bir oyunu dağlara çıkartmaz sadece ufakta olsa daha kolay bağ kurmaya ve oynayan kişinin eğer ki o kadını sevdiyse etkiler. Zevkler ve renkler denen bir şey var bu oyun muazzamdır diğeri akılsız bir oyundur diyebilirsiniz ancak siz diyebilirsiniz belki diğer oynayan çok sevecek bunu bilemezsiniz.

Bu arada akılsız bir macera oyunu dediğiniz oyunun metacritic puanı 86 ve aldığı ödüllerde bulunmakta.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı