Batman çizgi romanlarına nasıl başlanmalı?

Frenceskoli

Hectopat
15 tatilde başlayacağım fakat çok var. Açılan konulara baktım ve bir şey anlamadım. Galiba 2 evren var ve 2 evrenin de kendine özgü hikayesi var. Ben asıl Batman hikayesini istiyorum, bana sıralayabilir misiniz?

@rainman23 yardım edebilir misin sen biraz anlıyor gibisin, ve bu evren meseleri benim anladığım gibi mi tam olarak? Ve sıralama lazım.

Evrenler çok geniş aslında. Doğrudan sıralama istersen buna bakabilirsin (yeşil olanlar limited seriler)

Ancak çok geniş okumalar yerine istersen önce daha kısa serilerden başlayabilirsin Limited diye geçen ve genelde 6-12 sayı arası olanlar var. Örneğin Batman The white knight serisi. Eğer daha uzun soluklu istersen Batman New 52 serisine başlayabilirsin. Zaten ilk bölümü Court of the Owls başlı başına kısa seri gibi ve güzeldir. Ayrıca Detective Comics bildiğim kadarıyla ana bir seri olarak devam ediyor yıllardır.

Başka önerebileceklerim:
  • The long halloween (Harvey Dent'in ortaya çıkışını anlatır, hikayesi çok güzel özellikle)
  • Dark victory
  • Batman Earth One (ayrı bir evren ve 3 ciltten oluşuyor ve akıcı)
  • Gotham by gaslight.

Bunlar genelde limited seriler.

Evrenler çok geniş aslında. Doğrudan sıralama istersen buna bakabilirsin (yeşil olanlar limited seriler)

Ancak çok geniş okumalar yerine istersen önce daha kısa serilerden başlayabilirsin Limited diye geçen ve genelde 6-12 sayı arası olanlar var. Örneğin Batman The white knight serisi. Eğer daha uzun soluklu istersen Batman New 52 serisine başlayabilirsin. Zaten ilk bölümü Court of the Owls başlı başına kısa seri gibi ve güzeldir. Ayrıca Detective Comics bildiğim kadarıyla ana bir seri olarak devam ediyor yıllardır.

Başka önerebileceklerim:
  • The long halloween (Harvey Dent'in ortaya çıkışını anlatır, hikayesi çok güzel özellikle)
  • Dark victory
  • Batman Earth One (ayrı bir evren ve 3 ciltten oluşuyor ve akıcı)
  • Gotham by gaslight.

Bunlar genelde limited seriler.
Hocam çoğu stokta yok bende batman lanet sizce nasıl öncesini okumasam sıkıntı olur mu ?

Hocam çoğu stokta yok bende batman lanet sizce nasıl öncesini okumasam sıkıntı olur mu ?
Sana kalmış, çok önceden başlamak gerekmez bence. 2000ler başından beri okunsa bile güzel olur. Henüz bende okuyamadım bunları. Ayrıca Türkçe'ye çevrilmiş veya stokta bulma ihtimalinizde zor olabiliyor. All-star Batman fena değil deniyordu, Year 100 olabilir yine New 52 içinde bir kısa seriydi yine.

Ayrıca ingilizcen varsa çok daha kolay ve rahat olur. İngilizcem çok iyi değil dersen bile genelde dilleri günlük konuşma üzerine olduğundan zorlamaz. İnternetten okuyabilirsin İngilizce olarak ve orjinal dilinde olduğundan daha güzel olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı