Batocera'ya nasıl ve nereden oyun eklenir?

chaturanga

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 64 GB'lık bir USB flash diske denemek için Batocera kurdum ve kurduğum flash diskten boot ederek çalıştırabildim. Kendi içinde 14 tane oyun var sadece. Nasıl ekstra oyun bulabilirim ve nasıl ekleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
USB üzerinden boot ettiğiniz bir işletim sisteminde oyun oynamanız pek verimli olmaz.

Hocam oynanan oyunlar zaten retro eski oyunlar çok ciddi donanım istemedikleri için USB'den boot edilmesi bir problem teşkil etmiyor. Denediğim oyunlarda bir sorun görmedim. Gamepad'de gayet iyi çalıştı.

Şu videoyu izleyerek merak sardım ve denemek istedim ve düzgün çalışması beni memnun etti şimdi oyun arıyorum eklemek için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar 64 GB'lık bir USB flash diske denemek için Batocera kurdum ve kurduğum flash diskten boot ederek çalıştırabildim. Kendi içinde 14 tane oyun var sadece. Nasıl ekstra oyun bulabilirim ve nasıl ekleyebilirim?
Hangi konsol için oyun ekleyeceksiniz? Ben de Batocera kullanıyorum ve
Nintendo'nun çoğu konsoluna oyun ekledim. PlayStation ve XBOX hakkında bilgim yok.

USB üzerinden boot ettiğiniz bir işletim sisteminde oyun oynamanız pek verimli olmaz.
Bende fazlasıyla verimli oluyor hocam; Mario Kart Wii oynuyorum, hem çok eğlenceli hem de hiç kasmıyor. Benim bilgisayarda oyun oynamak için Linux sistemler şart. Windows'ta bilgisayar ağlıyor diyebilirim.

Hangi konsol için oyun ekleyeceksiniz? Ben de Batocera kullanıyorum ve
Nintendo'nun çoğu konsoluna oyun ekledim. PlayStation ve XBOX hakkında bilgim yok.

Bende fazlasıyla verimli oluyor hocam; Mario Kart Wii oynuyorum, hem çok eğlenceli hem de hiç kasmıyor. Benim bilgisayarda oyun oynamak için Linux sistemler şart. Windows'ta bilgisayar ağlıyor diyebilirim.

Hocam çok anladığım şeyler değil Batoceda ile beraber emülatörler yüklü zaten değil mi? Emülatör de ekleyebiliyor muyuz yoksa ekli olan emülatörlere uygun oyun mu bulmalıyız?

Hocam çok anladığım şeyler değil Batoceda ile beraber emülatörler yüklü zaten değil mi? Emülatör de ekleyebiliyor muyuz yoksa ekli olan emülatörlere uygun oyun mu bulmalıyız?
Emülatörler Batocera ile beraber yüklü geliyor. Şu ana kadar tek yaşadığım uyumsuzluk Batocera 37
ve üstünde Wii U oyunları için kullanılan ".wux" dosya uzantısının desteklenmemesi. Onun dışında
indirdiğiniz çoğu oyun emülatörlere uygun olur.

Emülatörler Batocera ile beraber yüklü geliyor. Şu ana kadar tek yaşadığım uyumsuzluk Batocera 37
ve üstünde Wii U oyunları için kullanılan ".wux" dosya uzantısının desteklenmemesi. Onun dışında
indirdiğiniz çoğu oyun emülatörlere uygun olur.

Teşekkürler peki oyunları internetten ne yazarak araştırmam gerekiyor? :)

Teşekkürler peki oyunları internetten ne yazarak araştırmam gerekiyor? :)
Bu web sitesinde 1985-2006 yılları arasında çıkmış konsolların
(NES, SNES, N64, GC, Wii, PS1, PS2, PS3, Xbox, Xbox 360 vb.) oyunları bulunuyor:

Bu web sitesinde 1985-2006 yılları arasında çıkmış konsolların
(NES, SNES, N64, GC, Wii, PS1, PS2, PS3, Xbox, Xbox 360 vb.) oyunları bulunuyor:

Çok teşekkürler bakacağım

Geri
Yukarı