Çözüldü Battle.net ve Spotify'da anlık bağlantı kopmaları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
25
Merhaba. Battle.net ve Spotify programlarında bağlantım kesiliyor. Battle.net'te Offline'a düşüyorum ve daha sonra tekrar login oluyor belli aralıklarla. Sıkıntı olan şey ise bazı oyunlar battle.net bağlantısı koptuğunda direkt oyundan atıyor, örneğin Call of Duty MW. Spotify'da ise çalma listemdeki şarkılar soluklaşıyor hiçbir şekilde geçiş yapamıyorum. Aynı şekilde şarkı aradığımda da şarkıyı çalamıyorum ama şarkılar arasında geçiş yapabiliyorum o da bir süre sonra düzeliyor.

Battle.net bu şekilde oluyor:

Ekran görüntüsü 2022-08-13 203409.png

Ekran görüntüsü 2022-08-13 205542.png

Bu iki programın sürekli döngüler halinde bağlantısı kesilip tekrar bağlanıyor. İnternet bağlantımda bir sorun yok bunlar olduğu esnada internete bağlanabiliyorum. Zaten sadece bu ikisinde oluyor.

Bu sorun 1 hafta sonra eve döndükten sonra sistemi açmamla başladı.

Denediğim yöntemler:
  • Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını sıfırlama
  • Windows üzerinden Ağ Sıfırlama yapma
  • Modemi kapatıp tekrar açma
  • Programları kaldırıp tekrar kurma
Bu yöntemlerin hiçbiri çözüm olmadı. Acaba Windows'ta mı bir şey var?

Çözüm
DNS değiştimeyi de denedim o da fayda sağlamadı. En son modemi komple sıfırlayıp yeniden kurdum ve şu an sorun yok.
Turknet kullanıyorsanız Google DNS'i deneyebilirsiniz. Son günlerde ülke çapında bazı çökmeler kopmalar falan yaşandı, DNS tarafında bir şeyler yapılıyor sanırım.

D-Smart kullanıyorum. DNS denemek aklıma geldi ancak sıkıntı yaratmaz umarım.
Yok niye yaratsın sıkıntı. Ağ ve Paylaşım Merkezinden internet ağınızın üstüne tıklayıp özelliklere gidiyorsunuz, oradan internet protokolü sürüm 4'e (eğer ipv4 kullanıcısıysanız) tıklayıp yine özelliklere gidip Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın yanındaki tiki açıp ilk adrese 8.8.8.8 ikincisine de 8.8.4.4 yazıp tamam diyeceksiniz, hepsi bu kadar. Umarım sorununuz düzelir, yine düzelmezse tekrar yazarsınız belki başka bir çözüm önerisi olan çıkar.

Geri
Yukarı