Battle Royale Ölüyor Mu?

En büyük sebebi hile. FPS oyunlarının klasik sorunu. CS:GO'yu bu sebeple bıraktım, kaç defa izledim geçmiş maçları adamlar duvardan beni takip ediyorlar resmen, görünce şok oluyordum.
En sevdiğim Overwatch tabii ki :D

CS:GO'ya olan şey olacak bir süre sonra. Battle Royale'ın suyunu sıktılar artık. Daha aktif bir oyuncu kitlesi oynayacak sadece ve trendleri takip edenler başka bir oyuna veya oyun türüne geçecek.

Bu battle royale oyunlarının mutlak sonu zaten bir süre sonra sıkıyor ben eskiden pubg oynuyordum sen yarım saat loot yap adamın biri tepenin başına susturuculu m24 le pussun herkesi keklik gibi avlasın yarım saat boşuna gibi oynamış hissediyosun kendini ve bidaha oynamıyosun

Son zamanlarda fark ettim yine de hala çok oynansa da eskisi kadar Battle royale oyunları oynanmamaya başlandı. Bunun sebebi oynayan kitle kalitesi düşmüş (hileciler vb.) olabilir mi? Örnek veriyorum eskiden Fortnite oynayan arkadaşlarıma sorduğum zaman Fortnite'ın öldüğünü düşünüyorlar ki keza eskiden PUBG oynayan arkadaşım da öyle düşünüyor.

Yani popüler kürtürle ilgili bir şey modası geçtiği zaman oynayan kişi azalır hileler falan az etken genel olarak kemik kitlesi fazla kalmadığından CS:GO'da da hileler var mesela ama kemik kitlesi fazla olduğu için gene en çok oynana FPS oyunları arasında.

Aynı şeylerin FPS oyunlarına da olacağını düşünüyorum. Adam vur vur nereye kadar. Fakat yeni bir tarz çıkarsa tutulur.

Aynı şeylerin FPS oyunlarına da olacağını düşünüyorum. Adam vur vur nereye kadar. Fakat yeni bir tarz çıkarsa tutulur.

İşte onun içinde Far Cry gibi açık dünya tarzı FPS oyunları sunmaya başladılar, ilk başta aslında çok iyidi, FC3 ve FC4'ü severek oynadım ama artık sıktı o da. Ubisoft'ta suyunu çıkardı.

Umarım sonu gelir. Firmalar bunu rant kapısı olarak kullanamaya başladılar kanımca. Tutan bir konsept her zaman suyu çıkarılana kadar kullanılmıştır ve kullanılabilir hakları fakat bu durum firmaları daha hazır yiyici konuma getirince ortaya yeni özgün fikirler çıkmaz oldu. Eskiden oyunlara harika modlar gelirdi oyunu bir daha sırf o mod için kurardı insanlar. O günler umarım tekrar gelirde yeni tatlar deneriz :)

Yeni bir oyun türü yapmak pek doğru gelmiyor yapacaklar en fazla şey FPS oyununa karaktere özel mekanik eklemek ya da açık dünya yapmak :/

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı