Çözüldü Battlefield 1 DirectX function "getdeviceremovedreason" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

radi0head

Hectopat
Yer
Void
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, 2 gündür bu hatayı alıyorum ne denediysem olmadı. Forumdaki bütün konuları yalayıp yuttum ancak nafile hiçbir öneri işe yaramadı. Sürücüleri DDU ile kaldırıp tekrardan temiz kurulum yaptım yine işe yaramadı. Sadece Windows 11 güncellemesi ile sürücüleri yükledim yine olmadı ne yaptıysam bir türlü çözüm yolu bulamadım.

Karşılaştığım hata görüntüsü:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,1 MB · Görüntüleme: 183
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Pekala. Sorunun ekran kartı kaynaklı olmadığını varsayalım. Hata ne zaman geliyor?

Oyunun hikaye modu 4. kısmında sinematik sahnenin tam ortasında hata ortaya çıkıyor. Onun haricinde diğer bölümler de hiçbir sıkıntı olmadan oynayabiliyorum.

Sorunumu Origin üzerinden Enable Origin Game seçeneğini kapatarak çözdüm. Konu kilitlenebilir.
Ekran kartınız cevap vermeyi kesiyor. Ben Sapphire tavsiye etmiyorum dediğimde bana neden etmiyorsun diyenler size daha iyi cevap verecektir. Sahneye alalım sizi arkadaşlar:

Ne oldu? Yoklar galiba ortada 🤭🤭🤭

Ekran kartınız cevap vermeyi kesiyor. Ben Sapphire tavsiye etmiyorum dediğimde bana neden etmiyorsun diyenler size daha iyi cevap verecektir. Sahneye alalım sizi arkadaşlar:

Ancak diğer oyunlarda herhangi bir problem ile karşılaşmıyorum Recep bey, gayet akıcı ve temiz değerlere sahibim. İlk kez böyle bir problemle karşılaştım ve forumlarda NVIDIA kullanıcıları da aynı hatadan muztarip.

Pekala. Sorunun ekran kartı kaynaklı olmadığını varsayalım. Hata ne zaman geliyor?

Oyunun hikaye modu 4. kısmında sinematik sahnenin tam ortasında hata ortaya çıkıyor. Onun haricinde diğer bölümler de hiçbir sıkıntı olmadan oynayabiliyorum.

Sorunumu Origin üzerinden Enable Origin Game seçeneğini kapatarak çözdüm. Konu kilitlenebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Muhtemel AMD sürücüsü kaynaklı sorun. Origin kaynaklı olma ihtimaline karşın EA dekstop denenebilir.

Evet Recep bey sorun birkaç dakika sonra yine tekrar etti ancak EA Desktop üzerinden kurulum yapıp oyuna girince herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Teşekkür ederim.

Ne oldu? Yoklar galiba ortada 🤭🤭🤭
Sapphire'le bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı