Battlefield 1 DX 12 yerine DX 11 olarak çalışıyor

İşletim sistemi
Windows 11

GoldenExp

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHZ
Ekran kartı
RX 6700 XT
Anakart
A520M-A-PRO
İşlemci
Ryzen 5 5600
Oyunu DX12 yapmama rağmen alt+t yaptığımda Radeon softwarede DX11 olarak gözüküyor. Nasıl düzeltebilirim? DX11 de anlık donmalar oluyor.

BF1'de RTX var mı ki? Ben yok diye biliyorum.

BF1 imiş doğru, niyeyse aklım 5'e gitti direkt. Afterburner üzerinden FPS'e bakmak en mantıklısı, orada direkt hangi DX sürümünde çalıştığı yazar. D3D12 ise DX12'dir.

Nasıl ayarlayabilirim Afterburner'den? Yardımcı olabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BF1 imiş doğru, niyeyse aklım 5'e gitti direkt. Afterburner üzerinden FPS'e bakmak en mantıklısı, orada direkt hangi DX sürümünde çalıştığı yazar. D3D12 ise DX12'dir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

D3D12 yazısınız DX12 olduğunu bilmiyordum öğrenmiş oldum teşekkürler. Kullanmayı biliyordum zaten hemen bakıp size dönüş sağlayacağım.

Oyuna girdim. DX12 modundayım gayet güzel fakat sanki arada oyun takılıyor gibi. Normalde DX11 oyunlarda olurdu fakat şu anda da arada oluyor. DX11'i de deneyeceğim. Bu arada oyuna girişteki kasma normal değil mi? Oyuna girince düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyuna girdim. DX12 modundayım gayet güzel fakat sanki arada oyun takılıyor gibi. Normalde DX11 oyunlarda olurdu fakat şu anda da arada oluyor. DX11'i de deneyeceğim. Bu arada oyuna girişteki kasma normal değil mi? Oyuna girince düzeliyor.

Battlefield oyunları oyun motoru gereği DX 12'de problemli çalışıyor biraz. 11'de kullanmak daha iyi. Takılmalar biraz oynadıktan sonra düzelir, shader önbellekleme yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı