Çözüldü Battlefield 1 sürücü hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

quness

Centipat
Daha fazla  
İstediği driveri indiriyorum sonra bunu diyor donanımdan kaynaklı galiba. Başka bir çözümü var mı?
Ekran kartı: GT 9800.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    19,7 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran ddAlıntısı.JPG
    Ekran ddAlıntısı.JPG
    32,7 KB · Görüntüleme: 39
Çözüm
İstediği driveri indiriyorum sonra bunu diyor donanımdan kaynaklı galiba. Başka bir çözümü var mı?

Ekran kartın bu oyunu desteklemiyor. 9800 GT çok eski bir kart. DirectX 10 en az DirectX 11 uyumlu iyi bir kart olması gerekiyor.

Ekran kartın bu oyunu desteklemiyor. 9800 GT çok eski bir kart. DirectX 10 en az DirectX 11 uyumlu iyi bir kart olması gerekiyor.

Çözüm
GeForce 9800 GT maalesef BF1 ile uyumlu değil. Çünkü 9800 GT en fazla DX10 destekliyor. BF1 ise DX11 destekli ekran kartı gerektiriyor.

Sorun sürücü desteklememesinden dolayı değil, kartının DX11 destekli olmamasından dolayı oluyor. Tek çare ekran kartınızı DX11 veya DX12 destekli bir kart ile değiştirmek.

Ayrıca en güncel sürücüleri de kuramazsınız. Çünkü sürücü desteği bitmiş bir ekran kartı kullanıyorsunuz. Ekran kartı satın alma vaktiniz gelmiş.

Screenshot_1.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı