Battlefield 1 vs. Rainbow Six: Siege

Hangisi ?

• Oy verenlerin toplamı
    83

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar aklımda iki oyun var ikisinin de farklı yönleri kafamı karıştırdı. Sizce hangisini almalıyım ve neden?

BF1 diyorum bazen ama onun da üzerine yeni oyunu çıktı, 5 geldi. Önceki oyuna olan ilgi ve yoğunluk azalır mı sunucularda falan gibisinden düşünüyorum bazen.

Eğer kıyaslama yaparak anlatırsanız seçimimde daha kolay karar verebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi türü sevdiğin önemli. Birinci Dünya savaşı temasında 32'ye 32 karşılıklı büyük bir haritada araçlar ile savaşmak mı? Yoksa 5'e 5 daha küçük haritalarda taktiksel takım oyunu mu? Oylamadan ziyade kendine yakın olanı tercih et derim.

Battlefield 1'i PS4 ve PC'de oynuyorum Fetih haritaları hala dolu.

Bf1 çoğu serverları boş. Ayrıca ne kadar bf hayranı olsamda bu oyunda kazanmanın bir anlamı yok gibi gelmiştir her zaman. Yani ha kazanmışın ha kaybetmişin bir anlamı yok sadece oyun içi keyifli zaman geçirebilirsin. Ancak r6 çok fazla rekabetçi bir oyun. Rekabeti seviyorum daha çok keyif veriyor diyorsan r6, yok hayır ya allah diyip millete sıkıcam diyorsan bf.

Rainbow Six Siege'nin hakettiği değeri görmediğini düşünüyorum. Bence kendi alanındaki FPS oyunlarının hepsinden daha iyi. Hatta çok daha iyi.

R6 Siege taktiksel bi oyun rehine kurtarma bomba kurma alan koruma gibi modları var yani kendini swat timinde gibi fln hissetmek istiyorsan R6 Siege alabilirsin
BF 1 ise cok büyük haritaların oldugu tank top tüfek uçak kullanabildiğin bi oyun
Youtubedan oynanış videolarını izlersen daha doğru karar verebilirsin

Bence BF 1. Rainbow, CS GO gibi oyunlarda hep aynı görevleri yapıyorsun. Belirli bir alan içerisinde aynı temada profesyonelleşiyorsun. Bana çok tek düze geliyor. CS GO oynadığım saat 100 yoktur yani. Ama BF'de geniş bir alan olması ve çeşitli sınıflarla farklı türlerde oynayabilirsin. Uçak tank filan olaylarına girmeden 200 saati geçtim dolu dolu geçti. Daha şu sınıfa doydum diyemem. Bazı deliler var topçu kamyonu, taarruz uçağı bırakmıyor kill peşinde. Bazıları o uçakları kovalayan avcı uçağı oynuyor hepsinde iyi olana kadar seni tutuyor. Adamı vurduğunda çıkan "şılınk" benzeri sesine bile BF alınır. En en sevdiğim yıkılabilir binalar olması. Bu atmosfer bence COD gibi rakiplerinde filan da yok.

Eğer koşturayım önüme gelene sıkayım istiyorsan bf yada pusarak taktiksel biçimde, takım arkadaşlarında koordineli bir şekilde oynamak istiyorum dersen R6. Ben olsam R6 alırdım. Bf1 r6'ya göre çok daha hızlı bir oyun.

Bf1, Bf5 ve Rainbow Six Siege oynuyorum. Rainbow ve Bf farklı tatlarda oyunlar. Bf1'de 5 kişi, Bf4'te 4 kişi ve Rainbow'da 5 kişi ile takım oluşturursan arkadaşlarında tadından yenmez. Kafa yorgun veya zihin boşaltmak istiyorsam Bf, ince taktik ve dikkat istiyorsan Rainbow.
Bf4, Bf1 oynarken arkadaşlar ısrarla Rainbow aldırttı. İlk önceleri ortada kek gibi duruyordum, harita bilgisi ve sesi birleştirip manevra yapmayı beceremiyordum.
Rainbow'da belli bir deneyime ulaşıncaya kadar takım arkadaşları taşıdı hep.
Bf4 de oynamış biri olarak, merminin hedefe çabuk gidişi, ince aim ile headshot mantığı benzerliğinden Bf1 yerine Bf5 öneririm maddi imkanınız varsa. Çim gibi çevre etmenleri çok gelişmiş Bf5'te. Pubg gibi çimin içine yatabiliyorsun mesela.
Bf1 oynarken oyundan çıkıp Rainbow'a geçince aim bozuluyordu. Atış mekaniği basit Bf1'in. Bf5'ten çıkıp Rainbow'a geçince aim kaymıyor. İkisi de ince atış isteyen oyun.

Battleifeld serisini oynadıktan sonra tekrarlamaya başlayacak. Aynı map aynı silah ama R6 öyle değil. Sürekli güncelleme ve yeni haritalar vb. Ama seri ve hızlı bir oyun istiyorsan ayrıca bodozlama gireceksen BATTLEFIELD 1.

Ama taktik yapayım, arkadan gideyim vb. Ben strese giremem ve analitik zekam var diyorsan R6.

Şahsen benim zeka yapım bütüne odaklanır. Asla ayrıntı düşünemem. O yüzden BATTLEFIELD serisini tercih ettim. Raınbow SIX ayrıntı istiyor.

Geri
Yukarı