Battlefield 1'de i7 10750H 93 derece

User modu olması lazım oradan fanı advanced yapıp maksimuma çekebilirsiniz ama Cooler Booster varken zaten gerek yok bence, dereceleriniz iyi. GPU overclock ayarını fullerseniz %5 performans artabilir.
Overclock'tan hiç anlamadığım anlamadığım için kurcalamak istemiyorum, bilinçsiz yapıldığında bilgisayarın ömrünü azaltıyor diyenler var. Zaten 120 FPS sabit alıyorum performanstan ziyade ısıyla derdim vardı sizlerin sayesinde çözüldü. Teşekkür ederim tekrar.

Overclock'tan hiç anlamadığım anlamadığım için kurcalamak istemiyorum, bilinçsiz yapıldığında bilgisayarın ömrünü azaltıyor diyenler var. Zaten 120 FPS sabit alıyorum performanstan ziyade ısıyla derdim vardı sizlerin sayesinde çözüldü. Teşekkür ederim tekrar.
Rica ederim, Dragon Center'dan yapılan overclock zarar vermez ona göre limit koyuyorlar fark ettiyseniz 200MHz limiti var.

@Thatwasunplayable Komik olan nedir ? Merak ettim de. i7 10750H ya da herhangi bir güncel mobil işlemci 50-60 derecede mi çalışmalı ?

Merhaba arkadaşlar. Battlefield 1 oynamaktayım şu an ancak işlemcimin çok ısındığını gördüm. Belki ısınmasını azaltır diyerek ayarları yüksekten ortaya çektim ancak yalnızca 2-3 derecelik bir düşüş oldu.

Sistemim:
Ekran kartı 1660 Ti.
RAM 16 GB.
İşlemci Intel i7 - 10750H.

Oyunu V-Sync aktif bir şekilde 120Hz sabit oynamaktayım. Daha önce hiç bu kadar sistem gerektiren bir oyun oynamadığım için normal mi değil mi bilemedim. Sormak istediğim şeyler;
Bu kadar ısınma bu oyun için normal mi?
Normalse bile 90 derece olması sistemime herhangi bir zarar verir mi?

Bir sıkıntı olmaz. Fanları otomatik ayarında bıraksan bile fanlar işlemcinin ve ekran kartının kendisine zarar veremeyeceği ısıya düşürmek için kendini ayarlayacaktır.
İçin rahat olsun.

Geri
Yukarı