Çözüldü Battlefield 2042 akıcı değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkant29

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bu oyunda 120-140 FPS alırken bile, oyunu oynarken takılma/akıcılık sorunu yaşıyorum. Hızlı bir oyun olduğundan dolayı fareyi sürekli çeviriyorum çok kötü oluyor oyun. Ayarlar komple akıcı olması için ayarlı yani oyun içi ayarlarla alakalı değil gibi. Benim bulabildiğim çözüm FPS'i 100'e sabitlemek oldu fakat input lag oluyor. Bilgisi olan arkadaş var mıdır?

Çözüm
Acaba ghosting gibi bir şey mi? Videolara bakabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yok hocam ghosting değil, takılma/akıcılık sorunu var. Yırtılma gibi düşünün ama tam yırtılma da değil, çünkü 144'ün üstünde almasam da oluyor.(monitor 144 Hz çünkü)

@İmnotagamer @HeraldV @PanxeR @ızzmoo
Çözümü buldum ve hayatımda böyle saçmalık görmedim:
2 gündür denemediğim yol kalmamıştı, seni yerde ararken gökte buldum derler ya, en son gelen aklıma ama en son bakın G-Sync'i kapatmak oldu. Yahu G-Sync'in dezavantajı sadece input lag değil miydi meğerse görüntünün takılmasının sebebi de oymuş. 100 FPS'de de sebebi o 150'de de yani çok tuhaf değil mi? G-Sync'in amacı görüntüyü pürüzsüz yapmak değil mi, benim görüntüyü bozan bu çıktı :D
Oyun da çok stabil sayılmaz, başka oyunlarda problem yaşıyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:

Son düzenleme:
Monitör kaç Hz? V-Sync açıp denediniz mi?

144 Hz, G-SYNC destekli hocam. NVIDIA denetim masasında "açık" şeklinde.

Oyunda çok stabil sayılmaz, başka oyunlarda problem yaşıyor musun?

Bu oyundan da hızlı olan Apex Legends oynuyorum 140 FPS. Yağ gibi akıyor.

Ben Ryzen 5 ve RTX3060 ile hiçbir bug problem vs yaşamadan sorunsuz oynuyorum monitör 165Hz.

Benim de 144 Hz hocam, rica etsem oyun içi ayarları SS atabilir misiniz, grafik ayar kısmını.

Yok hocam ghosting değil, takılma/akıcılık sorunu var. Yırtılma gibi düşünün ama tam yırtılma da değil, çünkü 144'ün üstünde almasam da oluyor.(monitor 144 Hz çünkü)

@İmnotagamer @HeraldV @PanxeR @ızzmoo
Çözümü buldum ve hayatımda böyle saçmalık görmedim:
2 gündür denemediğim yol kalmamıştı, seni yerde ararken gökte buldum derler ya, en son gelen aklıma ama en son bakın G-Sync'i kapatmak oldu. Yahu G-Sync'in dezavantajı sadece input lag değil miydi meğerse görüntünün takılmasının sebebi de oymuş. 100 FPS'de de sebebi o 150'de de yani çok tuhaf değil mi? G-Sync'in amacı görüntüyü pürüzsüz yapmak değil mi, benim görüntüyü bozan bu çıktı :D

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı