Battlefield 2042 hayal kırıklığı mı?

wolfmanranks

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Game Developer
Merhaba. Battlefield'ın tüm serilerini oynayıp çoğununda betasına katıldım ama Battlefield 2042 umduğum gibi çıkmadı. Çok hantal sanki son anda akıllarına gelmiş yapalım tarzı bir oyun olmuş kesinlikle. Harita dışında oynayışta hiçbir artısı yok gibi Battlefield 4 açıp oynarken bile daha çok keyif aldım. Bot eklemişler oyuna çok bot geliyor çok keyifsiz olmuş.

WhatsApp Image 2021-10-06 at 17.42.31.jpeg

WhatsApp Image 2021-10-06 at 17.42.07.jpeg

Oyun tam sürüm olarak henüz çıkmadı. Şuan ki açık betada 3 ay önceki sürüm kullanılıyormuş. Bence tam sürümü oynamadan karar verme. Ama oyun fiyatı biraz pahalı bence.

Beta bu 128 kişilik harita olacak işlemciler ağlayacak şaka bir yana optimizasyon şu an için çok kötü RTX 3060 ile 60-70 FPS.

1660 Ti de bile aynı ekran kartı kullanımında sıkıntı var.

Beta bu 128 kişilik harita olacak işlemciler ağlayacak şaka bir yana optimizasyon şu an için çok kötü RTX 3060 ile 60-70 FPS.

128 kişi çokda önemli değil Warzone'de 150 kişi atlıyoruz 600-700 kişilik FiveM sunucularında oynadık o problem değil şu an mobil oyunlarda bile sorun olmuyor kişi sayısı.

Battlefield 4 ve Hardline'ın betaları da hantal ve ruhsuzdu oyun çıktıktan sonra oyunun temposu değişecektir tekrar.

Hardline olsun birçoğunun betasındaydım Battlefield 2042 çok kötü bot öldürmekten sıkıldım adam buluyoruz ama oda bot oluyor sarmıyor Call of Duty'nin ekmeğine yağ sürdüler beklentilerin altında bir oyun hem de paralı bedava bile olsa şu haliyle oynamam ama Battlefield serisi betasından sonra çok değiştiğine şait olmadım doğrusu öyle olursa Battlefield birçok kişi için hayal kırıklığı.

1660 Ti de bile aynı ekran kartı kullanımında sıkıntı var.

Oyun çıktıktan 1 sene sonra al en doğrusu böyle yapmak birçok sorun düzeltilir BF4 de ilk çıktığında birçok sorun vardı zamanla düzelttiler bu da böyle olur 128 kişilik harita yapmak kolay değil elbet sorun olacaktır büyük firma altından çok kolay kalkarlar.

Oyun çıktıktan 1 sene sonra al en doğrusu böyle yapmak birçok sorun düzeltilir BF4 de ilk çıktığında birçok sorun vardı zamanla düzelttiler bu da böyle olur 128 kişilik harita yapmak kolay değil elbet sorun olacaktır büyük firma altından çok kolay kalkarlar.

Kendim mobil oyun geliştiriyorum 128 kişi aynı anda araba vs sürdürdüğümde telefonun CPU'su bile bunu kaldırıyor optimizasyon onların başarısızlığını gösteriyor şu an aceleye gelmiş bir oyun gözümde.

Kendim mobil oyun geliştiriyorum 128 kişi aynı anda araba vs sürdürdüğümde telefonun CPU'su bile bunu kaldırıyor optimizasyon onların başarısızlığını gösteriyor şu an aceleye gelmiş bir oyun gözümde.

World of Warcraft bir server da 10000 kişi oynuyor keşke bu kadar kolay olsa açıklaması 128 kişi multiplayer öl kalk öl kalk Call of Duty'nin ufacık haritasında tdm atarken bile işlemci sömürüyor oyun BF5 64 kişilik harita ile aynı kullanım değerlerine çıkıyor işlemci betada böyle problemler gayet normal her şey rayına oturana kadar ben Warzone devam.

World of Warcraft bir server da 10000 kişi oynuyor keşke bu kadar kolay olsa açıklaması 128 kişi multiplayer öl kalk öl kalk Call of Duty'nin ufacık haritasında tdm atarken bile işlemci sömürüyor oyun BF5 64 kişilik harita ile aynı kullanım değerlerine çıkıyor işlemci betada böyle problemler gayet normal her şey rayına oturana kadar ben Warzone devam.

Madout 2 var mobil oyun onda da bir sunucuda öl kalk olayı oluyor mobil oyun bakarsın demek istediğim 128 kişi ama yarısı bot ve optimizasyon yine de çöp.

Geri
Yukarı