Battlefield 2042 siyah ekran veriyor

• Konuyu başlatan nrkn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B
İşletim sistemi
Windows 11

nrkn

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GTX1650
İşlemci
İntel Core i5 (10. nesil)
Oyuna girerken bir sıkıntı yok ama 1 kere maç attıktan sonra devam et veya menü ye dön dediğimde ekran siyah oluyor ama arkadan sesi gelmeye devam ediyor. Normal yükleme işareti oluyordu ama sadece siyah ekran var ve orada takılı kalıyor.
Ekran kartım GTX1650, RAM'im 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam VRAM sıkıntısı olabilir. Oyunun kendisinin optimizasyonu da sizlere ömür zaten. Driver Update deneyin olmazsa VRAM'i kontrol edin

Artı -1 Eksi
Hocam VRAM sıkıntısı olabilir. Oyunun kendisinin optimizasyonu da sizlere ömür zaten. Driver Update deneyin olmazsa VRAM'i kontrol edin

Olmadı reis güncelledim ama olmadı. VRAM kontrol ettim, zaten ekran kartım çok iyi olmadığı için her şeyi düşükte kullanıyorum. Oyun içinde ve menü tuşuna basarken VRAM'i kontrol ettim oyun içi 3/4, menüye giderkende 1/4 gibi bir şey kullanıyor.

Olmadı reis güncelledim ama olmadı. VRAM kontrol ettim, zaten ekran kartım çok iyi olmadığı için her şeyi düşükte kullanıyorum. Oyun içinde ve menü tuşuna basarken VRAM'i kontrol ettim oyun içi 3/4, menüye giderkende 1/4 gibi bir şey kullanıyor.

Hocam dediğin gibi ben demeyeyim dedim ama ekran kartın o kadar da iyi değil. Eğer driver sorunu değilse ve VRAM de sıkıntı yapmıyorsa normal RAM ve CPU kullanımına bak, arka plan uygulamaları kapat veyahut kısıtla.

Artı -1 Eksi
Dediklerinde de herhangi bir sıkıntı yok ya. Başka kişilerde de olmuş RTX3060 kartı falan var adamlarda. Sezon 6 güncellemesinden sonra oldu ne olduysa. Oyundan dolayı büyük ihtimal çünkü güncelleme gelmeden önce sıkıntısız oynuyordum.

Dediklerinde de herhangi bir sıkıntı yok ya. Başka kişilerde de olmuş RTX3060 kartı falan var adamlarda. Sezon 6 güncellemesinden sonra oldu ne olduysa. Oyundan dolayı büyük ihtimal çünkü güncelleme gelmeden önce sıkıntısız oynuyordum.

Hocam yama notlarına bak bir oyunun belki değinilmiştir. Oyundan kaynaklı olabilir eğer o tarz durumlar da yaşandı ise. Yeni patch yaparlar büyük ihtimalle.

Devam dediğinizde siyah ekran olması normal bende de oluyor fakat ana menüye dönmede sorun yok bende.
Ekran kartı ile alakalı falan değil bu arada.

Yok hayır normalde yükleme işareti çıkıyordu ama bende çıkmıyor. Sadece maç sonrası level atlarsam veya herhangi bir ödül verirse sıkıntısız geçiyor ama genellikle siyah ekran oluyor, 10 15 dk bekledim bir ara gelmedi, sadece ses geliyor alt F4 atıyorum bende alıştım artık.

Yok hayır normalde yükleme işareti çıkıyordu ama bende çıkmıyor. Sadece maç sonrası level atlarsam veya herhangi bir ödül verirse sıkıntısız geçiyor ama genellikle siyah ekran oluyor, 10 15 dk bekledim bir ara gelmedi, sadece ses geliyor alt F4 atıyorum bende alıştım artık.
Sorun düzeldi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı