Battlefield 3 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

otonompiyade35

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, Steam'den Battlefield 3 aldım ilk başta normal oynatıyordu. Bir sıkıntı yoktu. Sonradan bilgisayarımda format atmak zordunda kaldım, tekrar yüklediğimde oyun hiçbir şekilde açılmamaya başladı 2-3defa silip tekrar yükledim tm yazısını falan sildim videolardan gördüklerimi falan yaptım genede açılmadı. Oyunu Steam'den başlatıyorum Battlefield 3 MP sayfasına geliyor serverlardan birine giriyorum joining server geliyor, Steam'den oyun açık gözüküyor fakat oyun hiçbir şekilde açılmıyor, yardımcı olursanız sevinirim :)

Arkadaşlar selam, Steam'den Battlefield 3 aldım ilk başta normal oynatıyordu. Bir sıkıntı yoktu. Sonradan bilgisayarımda format atmak zordunda kaldım, tekrar yüklediğimde oyun hiçbir şekilde açılmamaya başladı 2-3defa silip tekrar yükledim tm yazısını falan sildim videolardan gördüklerimi falan yaptım genede açılmadı. Oyunu Steam'den başlatıyorum Battlefield 3 MP sayfasına geliyor serverlardan birine giriyorum joining server geliyor, Steam'den oyun açık gözüküyor fakat oyun hiçbir şekilde açılmıyor, yardımcı olursanız sevinirim :)

DirectX yüklü olmayabilir, buradan indir; https://support.microsoft.com/tr-tr/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-direct
Bazı Microsoft Oyun programları yüklenmemiş olabilir, Windows Update ile yüklenir.

Son düzenleme:
D

DirectX yüklü olmayabilir, buradan indir; https://support.microsoft.com/tr-tr/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-direct
Bazı Microsoft Oyun programları yüklenmemiş olabilir, Windows Update ile yüklenir.
diretcx e baktım dxdiag'dan directx12 yüklü son sürüm galiba
Formattan sonra driver güncellediniz mi? Oyun dosyalarını doğrulayın.
oyun dosyalarını doğrula dedim biraz uzun sürücek galiba bu sefer çalışacak inşallah
diretcx e baktım dxdiag'dan directx12 yüklü son sürüm galiba

oyun dosyalarını doğrula dedim biraz uzun sürücek galiba bu sefer çalışacak inşallah
windows güncellemeleri tam,directx güncel,oyun dosyalarını doğruladım gene açılmıyor oyun başka çözüm varmı

Son düzenleme:
Aynı sorunu dün gece şu şekilde çözdüm;
C:\ProgramData\Electronic Arts\EA Services\License
Bu dosyaya giderek içerisinde bulunan tüm dlf. uzantılı dosyaları sildim. Sen de bunu yaparsan bu sorunu çözebileceğini düşünüyorum fakat sana önerim o dlf. dosyalarını yedeklemen.

Aynı sorunu dün gece şu şekilde çözdüm;
C:\ProgramData\Electronic Arts\EA Services\License
Bu dosyaya giderek içerisinde bulunan tüm dlf. uzantılı dosyaları sildim. Sen de bunu yaparsan bu sorunu çözebileceğini düşünüyorum fakat sana önerim o dlf. dosyalarını yedeklemen.
Bu şekilde online olarak oynayabilecek misiniz acaba denediniz mi?

Çözülmüş bile

Evet denedim ve çalıştı. Bulabildiğim 2 yöntem vardı ve biri buydu. Sorunsuz bir şekilde oynayabiliyorum.
Steam içerisinde "Battlefield 3" konusunun tartışmalarına bakarken denk geldim. Yanıt olarak işaretlenmişti.
kardeşim çok teşekkür ederim öncelikle sorunumu çözmeme yardımcın olduğun için ancak bunu yaptığım zamanda dlcler çalışmıyor. Oyunu steamden eaplay sayesinde oynuyorum ilk aldığım zaman hiçbir problem yoktu senin verdiğin tavsiyeden sonra oyunu oynayabiliyorum ancak dlclere erişemiyorum bir bilgin var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı