Çözüldü Battlefield 3 DirectX device creation error

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Türbişon

Hectopat
Daha fazla  
1 gün öncesine kadar BF3'ü bilgisayarım sorunsuz çalıştırıyordu ama ne olduysa bilgisayarıma bilmeden bir şey yaptım galiba"DirectX Device Creation Error" hatasını alıyorum.

bf3hata.png

Ekran kartım: NVIDIA GeForce GT320M CUDA 1 GB

Ekran kartımı güncelledim, yine bu hata çıkıyor.

Çözüldü: Ekran kartını güncellenmeli. NVIDIA Denetim Masası'ndan bf3.exe'yi yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ekleyip çalıştırılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İndirdim sonda bu yazı çıktı.

Adsız8MgfY.png

Çözüldü: Ekran kartı güncellenmeli. Nvidia denetim masasından bf3.exe yi yüksek performanslı Nvidia işlemcisi olarak ekleyip çalıştırılmalı.
Oyunu İntel grafik işlemciden açmaya çalışmış. Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalışır kısmından Nvidia'yı seç. Kontrol panelinden de değiştirebilirsin ayarı.

Oyunu Intel grafik işlemciden açmaya çalışmış. Oyuna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalışır kısmından NVIDIA'yı seç. Kontrol panelinden de değiştirebilirsin ayarı.

Denedim fakat olmuyor.
Bu arada multiplayer oynuyorum sorun onda olabilir mi?

NVIDIA Denetim Masası'na gir. Ordan 3D Ayarlarının Yönetilmesi kısmından Battlefield ile ilgili dosyaları Yüksek Performanslı Nvidia işlemcisi ile açacak şekilde ayarla. Multiplayer oynuyorsan onun .exe dosyasını da öyle yapman lazım. Listede yokse Ekle kısmından kendin Battlefield ile ilgili .exe dosyalarını ekleyip ayarla.

NVIDIA Denetim Masası'na gir. Oradan 3D ayarlarının yönetilmesi kısmından Battlefield ile ilgili dosyaları yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi ile açacak şekilde ayarla. Multiplayer oynuyorsan onun .exe dosyasını da öyle yapman lazım. Listede yokse ekle kısmından kendin Battlefield ile ilgili .exe dosyalarını ekleyip ayarla.

Öncelikle yardımın için teşekkür ederim. Multiplayere Origin'den giriyorum nasıl yapacağım o ayarı?

Edit: Ekran kartını yanlış güncellemişim galiba yeniden güncelledim hatasız giriyor.

Origin'in oyunu yüklediği klasörden bf3.exe dosyasını seçmen yeterli olacaktır. Başka dosya göremiyorum çünkü Battlefield 3 klasörüme baktım. Multiplayer de Single Player de aynı .exe dosyasından.

Yaptım da diğer oyunlarda da ekran kalitesi acayip düşük . Sürekli donuyor. DirectX'le ilgili olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı