Çözüldü Battlefield 3 sunucularına girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RealisticDreamer

Centipat
Battlefield 3 adlı oyunda "campaign" moduna girerken herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Fakat herhangi bir Battlefield 3 sunucusuna giriş yaparken "Could not join server (1)" hatasıyla karşılaşıyorum.

Eklemek istediğim ve bu hatayla bağlantılı olabilecek başka bir durumdan da söz etmek istiyorum.
Oyunu yüklediğim gün açmaya çalıştığım zaman hiçbir türlü oyuna girmiyordu.
"Campaign" moduna girerken "initializing" yazısında bekletiyor, bir sunucuya bağlanırken ise "joining server" yazısında bekletip hiçbir hata belirtmeden kapatıyordu.
Bu sorunun çözümü;
"C:\ProgramData\Electronic Arts\EA Services\License" dosyasının içinde bulunan tüm "dlf" uzantılı dosyaları silmekti. Bunu yaparken 3 tane "dlf" uzantılı dosyayı da kaldırdım. "campaign" moduna girip tekrardan o dosyalara bakınca 1 tane olduğunu gördüm ve bu dosyanın ismi şuydu "71067.dlf"
Bağlantılı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.

Windows 10 Home (64 Bit) kullanıyorum.

"Could not join server (1)" hatasını giderebilmek için denediğim çözümler ise şunlar;
- Zaten yüklü olan tüm "Microsoft Visual c++" uygulamalarını kaldırıp yeniden kurmak. "2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015-2019" içlerinde 2017 yoktu.
- "Microsoft .NET Framework" adlı dosyaları kontrol etmek.
- Oyunun dosyalarını doğrulamak.
- Farklı tarayıcılarla denemek "Mozilla, Opera, Chrome ve Microsoft Edge"
- "Punkbuster" 3. parti bir uygulama. Otomatik olarak kuruluyor ve birkaç kere kaldırıp yeniden kurdum.
- "Smart port forwarding" programından bir takım işlemler yapmak. Bu maddeyi video izleyerek gerçekleştirdim ve anlatması benim için gerçekten zor. Sorulursa "YouTube" linkini bırakabilirim.

Ek olarak; bütün bunları yaparken "Windows Defender" veya hiçbir antivirus programı aktif korumada değildi.

Çözüm
Önerilerinizin üçünü de yaptım fakat farklı bir sonuç alamadım.
İlk olarak, Origin ve Battlefield 3 dosyasında bulunan bir takım dosyaları yönetici olarak çalıştırdım. Bu durum Steam'ın çökmesine neden oldu. Origin ise yönetici olarak çalıştırmam sonucu uyarı veriyordu.

Çözümse sadece tarayıcıyı yönetici olarak çalıştırmakmış :)
Yanlış hatırlamıyorsam bu hatayı yıllar önce almıştım ve internetim oldukça sıkıntılıydı modem resetleme IP adresini otomatikte kullanma gibi yolları deneyebilirsiniz ve başka serverlerada giriş yapmayı deneyin pingi en düşük.

Önerilerinizin üçünü de yaptım fakat farklı bir sonuç alamadım.
İlk olarak, Origin ve Battlefield 3 dosyasında bulunan bir takım dosyaları yönetici olarak çalıştırdım. Bu durum Steam'ın çökmesine neden oldu. Origin ise yönetici olarak çalıştırmam sonucu uyarı veriyordu.

Çözümse sadece tarayıcıyı yönetici olarak çalıştırmakmış :)

Çözüm

Geri
Yukarı