Battlefield 4 FPS düşmesi

Melih3565

Decapat
Battlefield 4 oynarken FPS bir anda 70'den 10'a düşüyor. Anlamıyorum sıcaklık değerlerim de stabil. Darboğaz olduğunu düşünmüyorum. Fotoğraflar:

Dosya Ekleri

• IMG_20210613_201556.jpg
    IMG_20210613_201556.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_20210613_201723.jpg
    IMG_20210613_201723.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 81
Bunu bana değil Google'a sorabilirsin.

Yine de ufak detaylandırayım, Frametimedaki ani yükselişler FPS'in anlık ani düşmesine neden olur. Bu ani düşüşler sık sık yaşanıyorsan bunun adı Stutter olur.

Arkaplandaki ram kullanımı, disk kullanımı, ani CPU gücü gerektiren işlemler, GPU'yu meşgul edebilecek işlemler, zararlı yazılım, Windows Defender, HDD mi SSD mi kullanıldığı, PSU, DVR açık mı kapalı mı, hangi işletim sistemi kullanılıyor, stabil bir frametime alınabiliyor mu, ekran kartının VRAM'i aşılmış mı ya da ısınma durumu nedir vs vs vs gibi onlarca farklı sebepten kaynaklanabilir.

BF4'ü çok çok uzun süre oynadım. Hatta uzun süre demek biraz az kaçar gibi.

1623614922770.png

BF-3-4-1 ve V hepsi aşağı yukarı aynı sorunları yaşatan oyunlar. Çünkü aynı motorun güncellenmiş versiyonlarını kullanıyorlar. BF4'ün optimizasyonu çok başarılı. Ama frametime sorunları var. Bu da çok fazla spike'a sebep olabiliyor. Bir nevi osuruktan nem kapan bir oyun.

Darboğaz yaşıyor olsa ani droplar yaşamaz. Çünkü oyunun huyunu biliyorum. Sistem bilgilerini ve işletim sistemini paylaşsa çözüm önerilerini sıralayacağım ama ortada bir bilgi yok.

RAM kac? Ayrica darbogaz yasaman nornal o islemciyle.
Başka hiçbir oyunda böyle değil işlemci kullanımı vs. Sadece bf4 darboğaz yok
Dostum harddisk mi kullanıyorsun?
Evet
Evet
Önceden bf4 premium edition vardı ea play üzerinden oynamıştım hiçbir sıkıntı yoktu 10 saat oynadım toplam fakat bedva verilen bf4 oyununda böyle bir sorun yaşıyorum

Başka hiçbir oyunda böyle değil işlemci kullanımı vs. Sadece bf4 darboğaz yok

Evet

Evet

Önceden bf4 premium edition vardı ea play üzerinden oynamıştım hiçbir sıkıntı yoktu 10 saat oynadım toplam fakat bedva verilen bf4 oyununda böyle bir sorun yaşıyorum
Oyunu açıp görev yöneticisinden bir ss paylaşır mısın? Sanırım disk kullanımı problemin var. Spikelara neden olan o gibi duruyor.

Oyunu açıp görev yöneticisinden bir ss paylaşır mısın? Sanırım disk kullanımı problemin var. Spikelara neden olan o gibi duruyor.
Buyur
Oyunu açıp görev yöneticisinden bir SS paylaşır mısın? Sanırım disk kullanımı problemin var. Spikelara neden olan o gibi duruyor.

Normalde 70 80 90 FPS alıyorum fakat oyun içerisinde 1 2 dakika boyunca süren 9 FPS sorunum var dostum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210614_155535.jpg
    IMG_20210614_155535.jpg
    307,2 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı