Battlefield 4 için PC

mandira10

Hectopat
Başlıkta da görüldüğü gibi, çoğunlukla çıkacak olan battlefield 4 için bazen ise far cry 3 oynamak için bir sistem toplamak istiyorum.Çıkmamış oyun için pc toplatmak biraz garip geliyor olabilir ama tanıtım videosunun HD 7990 cf, 12 GB GDDR5 RAM, 3K çözünürlük (3200*2000) 1080p video çekerken 60 fps olduğu yazıyor.(This is the monster PC that ran the Battlefield 4 demo)Ama bf3 multiyi çok iyi bir şekilde oynatacak bir sistem de söylebilirsiniz. Ayrıca oyun amd destekli gelecekmiş.Benim aklımda GTX680 almak vardı ama oyunun amd destekli gelmesi,fiyatının daha düşük olması,3GB olması ve o.c ile iyi sonuçlar elde edilmesi HD 7970'e yönelmeme sebep oldu.Bf4'ü high'da akıcı oynamak istiyorum msa,aa gibi özellikleri kısabilirim hatta 0'a çekebilirim.Ekran kartımın uzun vadede de iyi olması için en az GTX680 veya HD7970 düşünüyorum.
Hatta aklımda bu model var (http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=8886)

Okuduğuma göre tek ekran kartı daha iyidir diyorlar ama 7950 cf (VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD7950 PCS+ GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart) yapsam 1370 liraya çok iyi bir performans alabilirim gibi gözüküyor.(Gigabyte GeForce GTX Titan - Benchmarks: Battlefield 3, Crysis 3)

Bilgisayarı toplar toplamaz o.c. yapmak istemiyorum ömrü azalmasın istiyorum ama 2-3 sene sonra fps artsın diye yapmayı düşünebilirim ama daha önce hiç yapmadım.

Ben sadece aklımdaki ekran kartlarını yazdım illa bunlar olmak zorunda değil.İşlemci,ram,anakart,kasa hakkında bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer zamanın varsa bekle derim sonbaharı. O zaman teknoloji dahada ilerleyecek haswell çıkacak, amd 8xxx serisi çıkacak.

2000 TL düşünüyorum ama bu ekran kartı 2000tl'lik sisteme yüksek olur derseniz 2500tl'ye kadar çıkabilirim. Monitör hariç.

Toplam (KDV Dahil):​
2.128,85 TL
*1.596,64 TL

VATAN COMPUTER - ASUS - HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Toplam 2333₺
Dahada istersen SSD kapasitesini yükseltebilirsin.

SSD bilgisayarın, oyunun, haritanın açılma hızını dağlar kadar farkla hızlandırıyormuş. Ama anlamadığım şey 120GB hafızası var oyunun açılmasının hızlanması için oyunu o 120GB'lık alana mı atmak gerekiyor ?

7950 CF önerir misiniz ? F/P olarak çok iyi gözüküyor.

Ya SSD aslında oyun için alınmaz en az 5 sene sonra alınır 1 TB SSD'ler 300 TL civarında olunca anca o zaman alınır 120 GB SSD'ye 250 TL veriyoruz yarısını işletim sistemi kaplıyor 2 oyun atıyoruz upps doldu.

Şu an oyunlar için kesinlikle en iyisi HDD.

120 GB SSD al sadece Windows 8 64 Bit yükle, hızlı çalışması için gerekli Photoshop gibi programlar vesaire yeterli.

HD 7950 CF'a belirttiğin bütçe yetmiyor eğer HD 7950 CF yapabiliyorsan 2 kart yerine tek kart GTX 680 DirectCU II TOP al.

Ekran kartı için gerekiyorsa bütçeyi arttırabilirim. Ayrıca şu an kullandığım eski bir bilgisayar var ama birkaç senelik hatta kasanın arkasında 220W yazıyor :D Kasaya LG DVD yazıcı takılmış. Bu DVD yazıcıyı çıkartıp yeni kasama takabilir miyim ? SSD de almama gerek yokmuş en azından birkaç yıl sonra belki alırım. Yukarıdaki sistem de 2500 TL'ye çıkarttığım bütçeyi tam harcamıyordu. Yani 500 tl daha ekleyebiliyorum ekran kartına veya sizin önereceğiniz başka bir donanıma.

Kesinlikle ekran kartına yatır HD 7950 yerine GTX 680 DirectCU II al.

Evet eski kasadaki DVD'yi elbet de kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı