BattleField 4 Multiplayer Fps sorunu

eren6789

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Hangi birini anlatayım?
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir Battle Field 4 multi player oynuyorum ve ilk defa dün fps ölçümü yaptım. Gerçekten çok çok çok düşüyor fps. 10-20 arasında fps alıyorum. Kimi zaman 30 a çıkıyor. Sizne ne yapmam gerekli?

Casper Nirvana i5-4210M 2.60Ghz Nvidia Geforce 740M 4.Nesil. 8 Gb Ram. 64Bit.

Ayrıca uyguladığım bir yöntemden ve aldığım sonuçtan bahsetmek istiyorum.
Throttlestop adlı bir program duydum bunu indirdim komut dizinin den bazı şeyler yazılıyormuş onları yazdım güç yönetiminden 'işlemci performansı çekirdek park etme en düşük çekirdek sayısı' nı %100 hale getirdim. Oyuna tekrar giriş yaptım ve 50-60 arası fps almaya başladım. Rahatladı diyebilirim. Ancak deneme amaçlı yavaş yavaş oyunun görsellerini yükseltmeye başladım. Yükselttikçe fps düşmeye başladı ve ayarları maxımum a getirdikten sonra 10 oldu ve oyundan attı. Orta derece ayarda 50-60 fps ile yetinmeli miyim yoksa biraz daha yüksek ayarlar için elimden bir şey gelir mi?

Son düzenleme:
Fps düşük ama hangi ayarlarda düşük? low, medium, high, ultra veya custom yaptığın ayarlardan hangisinde 10-20 arasında fps değeri alıyorsun?

Burada ki fps ayarları biraz önce bahsettiğim Throttlestop programını kullandıktan sonra oldu. Programı kullanmadan önceki fps ler aşırı derece de daha da düşüktü. Şu anda Medium da 50-60 fps alırken bu programı uygulamadan önce 30 fps alıyordum.

Low da 50-60 fps alıyorum. Hatta 80lere çıktığı da oldu.
Medium da 50-60 fps alıyorum.
High de çoğunlukla 30-35 arası en fazla 40 fps alıyorum.
Ultra da 20-25 nadiren de 30 arası fps alıyorum. Oyundaki pingimde düşük onda sorun yok yani.

Biraz önce oyundan attığında
''Error
Connection to the server has been lost. Please check your internet connection or try again later.''
Bu şekilde bir uyarı verdi. Oyuna girerken girdiğim serverda ping sorunu yok ya da bende ping sorunu yok ayrıca belirtmek istedim.

Son düzenleme:
Throrrlestop bu programı hiç kullanmadım hakkında pek bilgim yok ancak sadece işlemci üzerinde ayar yapıyorsa ben olsam kullanmam. Nvidia experience üzerinden oyunu optimize edebilirsin.

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir Battle Field 4 multi player oynuyorum ve ilk defa dün fps ölçümü yaptım. Gerçekten çok çok çok düşüyor fps. 10-20 arasında fps alıyorum. Kimi zaman 30 a çıkıyor. Sizne ne yapmam gerekli?

Casper Nirvana i5-4210M 2.60Ghz Nvidia Geforce 740M 4.Nesil. 8 Gb Ram. 64Bit.

Ayrıca uyguladığım bir yöntemden ve aldığım sonuçtan bahsetmek istiyorum.
Throttlestop adlı bir program duydum bunu indirdim komut dizinin den bazı şeyler yazılıyormuş onları yazdım güç yönetiminden 'işlemci performansı çekirdek park etme en düşük çekirdek sayısı' nı %100 hale getirdim. Oyuna tekrar giriş yaptım ve 50-60 arası fps almaya başladım. Rahatladı diyebilirim. Ancak deneme amaçlı yavaş yavaş oyunun görsellerini yükseltmeye başladım. Yükselttikçe fps düşmeye başladı ve ayarları maxımum a getirdikten sonra 10 oldu ve oyundan attı. Orta derece ayarda 50-60 fps ile yetinmeli miyim yoksa biraz daha yüksek ayarlar için elimden bir şey gelir mi?
Öncelikle merhaba, orda Throrrlestop programında komut yazdığını söylüyorsun, o komutları yazarsan çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı