Battlefield 4 takılma sorunu

Makaleler
21
2 gün önce BF4 aldım, oyunda seyrek biçimde takılma sorunuyla karşı karşıyayım. Takılma harici FPS 40, 45 civarı, yani düşük bir FPS' de yok sadece Texture ayarı medium da, geri kalan her şey low da, ancak böyle bela bir sorunla karşı karşıyayım işte sistem :

AMD HD5570
İntel Core i3 540 3.07 Ghz işlemci
4 GB ram
500 gb Hdd

Sürücülerim günceldir. Genelde büyük çaplı haritalarda bu sorunu yaşıyorum. Mesela iç mekana giriyorum FPS hala 40 iken, vurulma durumu olunca, yada yakına bomba düşünce oyun pert oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum...

Yapma ya 5570 40-45 fps veriyor mu düşük ayarlarda? Ram kaynaklı olabilir, arka plandaki uygulamarı kapamayı dene, özellikle server seçtikten sonra tarayıcıyı da kapat belki faydası olur.

Yapma ya 5570 40-45 fps veriyor mu düşük ayarlarda? Ram kaynaklı olabilir, arka plandaki uygulamarı kapamayı dene, özellikle server seçtikten sonra tarayıcıyı da kapat belki faydası olur.

Evet, 40, 45 arası FPS alıyorum arkadaşım. Sonuçta bütün ayarlar low da zaten, oyunda öyle ahım şahım grafik de yok.

Evet, 40, 45 arası FPS alıyorum arkadaşım. Sonuçta bütün ayarlar low da zaten, oyunda öyle ahım şahım grafik de yok.
Dediklerimi denedin mi? Özellikle chrome gibi çok ram yiyen bir tarayıcıyı açık bırakma oyuna girerken. Arka planda gereksiz uyguluma varsa onu da kapat. Ama yine de BF4 4gb sınırında çalışıyor, takılmalar olabilir.

Dediklerimi denedin mi? Özellikle chrome gibi çok ram yiyen bir tarayıcıyı açık bırakma oyuna girerken. Arka planda gereksiz uyguluma varsa onu da kapat. Ama yine de BF4 4gb sınırında çalışıyor, takılmalar olabilir.

Chrome kapatınca pek bir fark olduğunu da görebilmiş değilim. Ayrıca bilgisayarda Ram 3.87 GB olarak gözüküyor. 64 bit kullanıyorum.

Sanırım 4 GB daha Ram e ihtiyacım var. İnternetten baktım çoğu 4 GB sistemlerde oluyormuş, bu 8 GB Ram olan sistemlerde hiç yokmuş.

Ekleme Chrome Steam her şeyi kapattım, takılma diye birşey kalmadı...

benımde PC oyun PC si aynı sornu alıyorum 100 fps goruyorum fakat birden 2 sn bi kasma giriyor fps 10 a dusuyor 0.1 e iniyor nedeni halen çözmüş değilim 250 gb ssd var bide fromsları araştır kardeşim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı