R9 380 Sistem Battlefield 4 Kasma ve Takılma Sorunu

Doktorunyo

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşalar herkese iyi akşamlar. Yeni sistem topladım. 2000tl para verdim. Battlefield 4 kasıyor, bi türlü düzeltemedim. Directx güncel, ekran kartı güncel, en yeni sürümleri kurulu fakat fps yükselmiyor. MSI Gaming app programı var, onu indiriyorum ekran kartı için oc modları falan ayarlanıyor o kurulu iken BF4'de kesinlikle ALT-TAB yapılmıyor direk kapanıyor oyun. İnternette bu özelliklerle millet 90-100 fps'den aşagıya düşmüyor. Cogu grafik ayarı lowda 45-50 fps oyun oynuyoruz... En sonunda atıcam balkondan kasayı o da rahatlıycak ben de. Bu işlerden anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olun.
Sistem:

Ekran Kartı:R9 380 GAMING 4GB MSI
İşlemci:AMD FX6300 3.5-4.0 ghz turbo
Anakart:Asus M5a78l-m Lx3
HDD:ST1000DM003-1CH162
İ.Sistemi:Windows 8.1
Speed fan sıcaklık degerleri boşta 30-35, yük altında 55-60'da geziyor.
Görsel:
YrrWVa.jpg

yokmu arkadaşlar yapabilecek kimse çözene steamdan oyun atıcam ne isterse yardım edin

Arkada işlemler vardır onu kontrol et . Onlarda fps az düşürür, razer game booster programla arkadaki işlemleri kapatır. Son olarak tüm sürücülerin son sürüm olduğuna bak ve bilgisayar temizliği yap . Aklıma bunlar geliyor bunları yap sonunda ne olduğunu yaz fps de yükselme oldumu bunu yazarsan sevinirim

Kasmadan kasıt FPS dropları sanırım. Dilim varmıyor ama utanmasam işlemci darboğaz yapıyor diyeceğim. :yokartık: Bu arada RAM belirtilmemiş 4 GB galiba ve yetmiyor olabilir...

kankalar benim eski pc vardı (8 gb ram 2gb ekran kartı amd x4 athylon işlemci) 40-50 fps oynuyorum 40-50 fps oynuyordum düşünün 2000tl para verdik performans alamıyoz hala :S kesicem kendimi azkaldı yokmu bilgisayarcı tanıdıgınız istanbulda saglam biyer getiriyim kasayı bakın 4x4=8gb takılı ram var şuan format atalım derse kafayı gömerim ama

assasin creed4 var ondada kasıyor 40fps oyun oynuyoz millet çöp pclerle o fpslerde oynuyor

Oyun içinde GPU ve CPU kullanımını yazar mısın? Darboğaz olabilir ve ya donanımsal bir sorunda olabilir. Güç kaynağın kaç wat? Belkide ucu ucuna besliyor olabilir. Elinde başka iyi ekran kartı varsa onunla deneyebilirsin. Aynı ise ekran kartında sorun yoktur.

650wat %70lerde geziyor cpu. bide şöyle bi ayrıntı vereyim mesela oyunu lowa alıyom herşeyi kapatıyom yine 40 fps alıyom bütün herşeyi açıyom dibine kadar ultra 8XMSAA falan yine 40 fps alıyom bunun mantıgı ney anlamadım sanki kartların driverlarını yükledikten sonra mı oldu acaba

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı