Battlefield 4′ün Gelecek Güncellemeleri Artık Ücretsiz!

Battlefield Hardline çıktı fakat geliştirici firma DICE, Battlefield 4′e verdiği desteği kesmiyor. Oyuna sürekli olarak güncelleme ve DLC paketleri yayınlayan firma, yakın zamanda “Gunmaster” isimli bir yeni mod, 5 adet yeni silah ve bazı yeni haritaları da oyuna ekleyeceğini belirtti. Eklenecek yeni haritalar arasında eski bazı haritaların gece modları da yer alacak.
Yapılan en önemli açıklama ise Battlefield 4'e bundan sonra gelecek güncellemelerin tamamen ücretsiz olacağı.

Yeni haritaları buradan inceleyebilirsiniz : New Battlefield 4 night maps look stunning

Kaynak : Battlefield 4′ün gelecek güncellemeleri artık ücretsiz | HWA

Oyun ağzına kadar bug dolu ve hala tam optimizasyon verilmiş değil, bunlar DLC derdinde.

Çok iyi olur bu benim için. Sıkılmıştım eski haritalardan. Ve ayrıca oyun optimizasyon sorunlu falan değil. Hiç bug'ada rastlamadım o kadar.

- Devrilen ağaçların olduğu yerlerde hala bir bug mevcut.
- Ateş altındayken herhangi bir yere çıkamama sorunları.
- Netcode sorunu ve bu sorundan oluşan tankla helikopter jet gibi hava araçlarını vurduğun halde hiçbir etki etmemesi.
- Netcode yüzünden adamı vurduğun halde ona herhangi bir etki yapmaması.
- Duvarların keskinleştirilmemiş olup, ateş ettiğinde merminin ya duvara denk gelmesi yada adamın yanından geçiyor gibi göstermesi.
- Laser Guided füzesinin atıldığı halde etkisiz kalması.
- Merdiven korkuluklardan çıkılabildiği halde 3-4 kez deneme sonrası çıkılabilmesi.
- FloodZone haritasında parçalanan yerlerde oluşan ve ölüme sebep olan bir çok görünmez duvar.
- Ayrıca Rorsch X1 silahında bir çok kez etki etmeme sorunu. (Büyük ihtimalle netcode)

Aklıma gelenler.

Bahsettiğiniz netcode hatalarına bende rastladım. Birde atılan stinger füze'sinin havada tur atması,
Onlar her halde oyunun kodlanmasından oluşuyor çözülemeyecek sorunlar galiba. Ama oynanabilirliği engelleyen bir şey yok ortada.

Netcode çözülse yeterli. Örneğin dün gece tank ile 4 helikopter ve 3 kez jet vurduğumdan etkilenmedi. Bu beni kızdırıyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı