Çözüldü Battlefield 5 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bahrikarakoc66

Decapat
Daha fazla  
Sistemim: Acer Nitro 5
i5 9300H
GTX 1650 4 GB
8 GB DDR5 RAM

Ve 60 FPS bile göremiyorum. Yeri geliyor 10 FPS'e kadar düşüyor. Yapmadığım ayar kalmadı neredeyse. Tavsiyesi olan var mı ilk defa böyle bir sorun çekiyorum. FPS testlerinde internette 90 FPS civarı gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Problem çok büyük ihtimalle ram yetersizliğinden kaynaklanıyor. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz 1080p de mi oynuyorsunuz. 8GB Ram Battlefield 5' e yetmiyor maalesef. Görev yöneticisinden kullanımları da kontrol eder misiniz oyundayken. Yapmadığım ayar kalmadı demişsiniz, yapmışsınızdır ancak yine de ben yazıyım nvidia denetim masasından ya da windowsun kendi grafik seçim aracından Battlefield 5'i GTX1650 ile çalışacak şekilde ayarladınız mı?

arkadaşlarımın 8 gb AMD sistemleri var onlarda 100 FPS civarında geziyor. Ben de 30 fps. Bu durum çok canımı sıktı. Optimizasyon sorunu mu var? Eğer öyleyse düzeltilir mi? Ayrıca denetim masasından ekran kartımı da seçtim.

msı afterburner'dan baktığımda işlemcimin tamamı, ekran kartının ise %40 civarı kullanıldığı gözüküyor. GTX 1650 yi kullanıyor entegreyi değil.
Afterburner'dan GTX 1650'nin oyun esnasında kullanım yüzdesine baktın mı? Laptop işlemcideki dahili grafik birimini kullanıyor olabilir.

msı afterburner'dan baktığımda işlemcimin tamamı, ekran kartının ise %40 civarı kullanıldığı gözüküyor. GTX 1650 yi kullanıyor entegreyi değil.
İşlemci %100 kullanımda olursa doğal olarak sürekli düşük FPS alırsınız. Ayarları yükselttiğinizde CPU kullanımının düşmesi ekran kartı kullanımının artması lazım.

Problem çok büyük ihtimalle RAM yetersizliğinden kaynaklanıyor. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz 1080p de mi oynuyorsunuz. 8 GB RAM Battlefield 5'e yetmiyor maalesef. Görev Yöneticisi'nden kullanımları da kontrol eder misiniz oyundayken. Yapmadığım ayar kalmadı demişsiniz, yapmışsınızdır ancak yine de ben yazayım NVIDIA Denetim Masası'ndan ya da Windows'un kendi grafik seçim aracından Battlefield 5'i GTX1650 ile çalışacak şekilde ayarladınız mı?

Ben 8 GB RAM GTX 1050 Ti ile 60 FPS alıyorum. Bu FPS RAM ile alakalı değil.
1090P'de.

İşlemci %100 kullanımda olursa doğal olarak sürekli düşük FPS alırsınız. Ayarları yükselttiğinizde CPU kullanımının düşmesi ekran kartı kullanımının artması lazım.
yani low ayarlarda değil orta ayarlarda oynamam gerekiyor doğru mu? 1600*900 p de oynuyorum, 1080 e çekeyim mi?

Geri
Yukarı