Battlefield oyunlarında GPU kullanımı düşük

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar diğer oyunlarda sıkıntı yok ama Battlefield 1 ve 5'te GPU sadece %55 kulanıyor. İşlemcim Ryzen 5 3600. Öncelikle stok soğutucu ile kulandım, 90 derecede oynuyordum. Belki sıcaklıktan frenkans düşürüyor deyip kule tipi soğutucu aldım, Max 68 derece oluyor ancak hala aynı, ekran kartının sadece %55 kulanıyor, işlemcimin çekirdekleri %80 kulanıyor. Acaba bunu nasıl çözerim?
RAM = 1x8 3200MHz.
Ortalama 100 FPS alıyorum.

Arkadaşlar diğer oyunlarda sıkıntı yok ama Battlefield 1 ve 5'te GPU sadece %55 kulanıyor. İşlemcim Ryzen 5 3600. Öncelikle stok soğutucu ile kulandım, 90 derecede oynuyordum. Belki sıcaklıktan frenkans düşürüyor deyip kule tipi soğutucu aldım, Max 68 derece oluyor ancak hala aynı, ekran kartının sadece %55 kulanıyor, işlemcimin çekirdekleri %80 kulanıyor. Acaba bunu nasıl çözerim?
RAM = 1x8 3200MHz.
Normal gayet

Arkadaşlar diğer oyunlarda sıkıntı yok ama Battlefield 1 ve 5'te GPU sadece %55 kulanıyor. İşlemcim Ryzen 5 3600. öncelikle stok soğutucu ile kulandım, 90 derecede oynuyordum. Belki sıcaklıktan frenkans düşürüyor deyip kule tipi soğutucu aldım, Max 68 derece oluyor ancak hala aynı, ekran kartının sadece %55 kulanıyor, işlemcimin çekirdekleri %80 kulanıyor. Acaba bunu nasıl çözerim?
RAM = 1x8 3200MHz.

Bro BF1 de bende benzer sorunlar yasıyordum. Ryzen 2600 ile overclock yaptım 4.1 GHz'ye yüksek oranda darboğaz sorunum çözüldü ve kullanım 90 95 civarı şu an RTX 2060 ile 100 140 arası FPS alıyorum. Bence işlemci frekansını biyerde sabitle öyle kullan çözüm olacaktır.

Ekran kartınız nedir acaba?Burada normal diyenlere falan inanmayın bunun tek kanal Ram ile alakası yoktur.GPU'yu belirtin.OverClock ile düzeltilebilir.Eğer ekran kartınız güçlüyse darboğaz yaşarsınız.

Ekran kartınız nedir acaba?Burada normal diyenlere falan inanmayın bunun tek kanal Ram ile alakası yoktur.GPU'yu belirtin.OverClock ile düzeltilebilir.Eğer ekran kartınız güçlüyse darboğaz yaşarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen aynen inanmayın bana sakın, bir halt bilmediğim için 180 FPS ile oynuyorum BF1 oyununu..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen aynen inanmayın bana sakın, bir halt bilmediğim için 180 FPS ile oynuyorum BF1 oyununu.

Yalnız bayağı fark ediyormuş.
2070 süper

Yeni konular

Geri
Yukarı