Çözüldü Battlefiled 1 FPS sorunu

• Konuyu başlatan ZvD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 789
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZvD

Hectopat
Geçenlerde battlefiled 1 oyununu çok büyük bir hevesle almıştım, internetten oyunun benim sistemimdeki testlerine baktım adamlar 80-90 FPS alıyor fakat ben 20-30 FPS civarı alıyorum.
Sistemim;
RX 570 4 GB.
R5 1600.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkada bir şey açıkmı Xbox Live kapatmayı deneyin ekran kartının MHz değerlerini ve RAM kullanımını kontrol edin işlemciniz AF mi normal mi?
Battlefield 1 bildiğiniz gibi işlemci oyunudur. Benchmark videosunda hangi işlemci kullanılmış? Aynı sistem için geçerli bir benchmark olduğunu kontrol edin. Bir de CPU GHz oranına bakın, bazen OC edilmiş olabiliyor videodakiler.

Arkada bir şey açıkmı Xbox Live kapatmayı deneyin ekran kartının MHz değerlerini ve RAM kullanımını kontrol edin işlemciniz AF mi normal mi?

Çözüm
Battlefield 1 bildiğiniz gibi işlemci oyunudur. Benchmark videosunda hangi işlemci kullanılmış? Aynı sistem için geçerli bir benchmark olduğunu kontrol edin. Bir de CPU GHz oranına bakın, bazen OC edilmiş olabiliyor videodakiler.
O benchmark videosundaki sistemin tıpa tıp aynısı, OC yapılmamış gibi gözüküyor.
Her şey normal gözüküyor, Xbox Live kapalı, normal işlemci.

@Furkan Soysal arkadaşın dediği gibi bu özelliklere dikkat edin. Sanırım hikâyeli moda başlamışsınız ilk olarak, şu an tam olarak bilgi sahibi değilim. Ayarlarınız, videodaki görüntü ayarlarıyla eşit mi? Bir sürü seçenek var FPS'e etki edecek. Eğer hikâyeli modda 30 FPS alıyorsanız, çoklu oyuncuda 20 FPS bile görebilirsiniz.

@Furkan Soysal arkadaşın dediği gibi bu özelliklere dikkat edin. Sanırım hikâyeli moda başlamışsınız ilk olarak, şu an tam olarak bilgi sahibi değilim. Ayarlarınız, videodaki görüntü ayarlarıyla eşit mi? Bir sürü seçenek var FPS'e etki edecek. Eğer hikâyeli modda 30 FPS alıyorsanız, çoklu oyuncuda 20 FPS bile görebilirsiniz.
Evet hikayeli mod da fakat şu videodaki elaman hiç kasmadan oynuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet hikayeli mod da fakat şu videodaki elaman hiç kasmadan oynuyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yükleme bittikten sonra tekrar dene. RAM düşük kalmış olabilir diyeceğim fakat bu kadar da düşük olmaması lazım. MSI Afterburner ile CPU, GPU, RAM kullanımlarını ve frekansları kontrol ettiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı