"Bayan" konusu

Gerçekten çok itici ve size katılıyorum, tamamen sorun çıkarmak isteyen insanların yapacağı bir davranış.

Disco Elysium oyununu oynarken şöyle bir diyalog çıkmıştı:

"Bayanlar, erkekleri bayanlar" kısmıyla bir ilgisi olabilir mi ki, "biz kimseyi baymıyoruz" triplerine falan giriyor olabilirler yani bilmiyorum her şey beklenir bu tarz insanlardan, sanırım. IQ seviyelerinin pek yüksek olduğunu sanmıyorum çünkü üzgünüm.

Not: Bu tarzda düşünen kadınlar içindir bu yorumum, her kadın için değil.

Son düzenleme:
Veya "şu bayana sorun."

Şimdi "şu kadına sorun." bayan çok çok daha hoş oldu bence.

Kadın denilmesi kendimi yaşlı gibi hissettiriyor, ve bayan birçok yere daha uygun ve uyum sağlıyor, ama pek de önemli değil ‘' şu erkeğe sor" demiyorum şu adama ya da beyefendiye sorun diyorum.

Bayan diye hitap edenler genelde geri kafalı ve kadını üstün ırk olarak görüyorlar. Bir de merak ediyorum, bayan diye hitap edenler erkeklere de Bay diye mi hitap ediyor? Etmiyorsa cinsiyetcilik.

Ben tıpkı erkeklere ''Bayım bakar mısınız?'' demediğim gibi kadınlara da ''Bayan/Kadın bakar mısınız?'' demiyorum, direkt ''Bakar mısınız?'' diyorum ve işi kökten hallediyorum

Bayan diye hitap edenler genelde geri kafalı ve kadını üstün ırk olarak görüyorlar. Bir de merak ediyorum, bayan diye hitap edenler erkeklere de Bay diye mi hitap ediyor? Etmiyorsa cinsiyetcilik.
Bayan dedim diye neden geri kafalı oluyorum ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…