Bayram indirimleri ile bilgisayar alınmalı mı?

DoNeTLA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bayram indirimleri ile yeni bir sistem almayı düşünüyorum ama bir yandan ekran kartı stok sorunu var. Doların da sene sonu yükseleceği aşikar (tahminler 9.3 9.4 olması lazım biz 10 diyelim) sizce bayramda sistemi alınır mı yoksa beklemeli miyim?

Büçte? Şu anda 3060 sistemler 10bin TL bandına inmiş durumda, sırf ekran kartını 5 bin saysak geri kalan parçalarda zaten 5 bin TL yaptığı için daha düşeceğini sanmıyorum o yüzden alınır bu zamanda. Ağustos ayını beklerseniz 6600XT kartlar güzel bir fiyattan çıkış yapabilir.

Merhaba arkadaşlar bayram indirimleri ile yeni bir sistem almayı düşünüyorum ama bir yandan ekran kartı stok sorunu var. Doların da sene sonu yükseleceği aşikar (tahminler 9.3 9.4 olması lazım biz 10 diyelim) sizce bayramda sistemi alınır mı yoksa beklemeli miyim?

Bence beklenmemeli çok çünkü diğer parçalar yükseliyor geçenki Patriot Burst 240GB (modelin adı uzun yazmayı üşendim) 270 TL iken şu an 343 TL'ye çıktı.

Bence beklenmemeli çok çünkü diğer parçalar yükseliyor geçenki Patriot Burst 240GB (modelin adı uzun yazmayı üşendim) 270 TL iken şu an 343 TL'ye çıktı.

Aslında fiyatı çıkmıyor.
Örnek 5600X işlemci ülkeye 10 bin tane giriş yapıyor bu 10 tane iş yerine dağılıyor sırasıyla;
2500 - 3200 TL arasina satmaya başlıyor satanlar geçen sürede bütün ucuz fiyatlar satılınca diğer ellerinde olanlar bir anda tekel oluyor ve pahalıdan satmaya başlıyorlar.
Şu anda fiyat yükselecek ne bir üretim kıtlığı var ne bir bilgisayar alma çılgınlığı var.

Geri
Yukarı