Bayram tatilinden önce garantiye gönderilen ürün 14 gün içerisinde iade edilebilir mi?

keremy34

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 20 Mart'ta bana Hepsiburada üzerinden laptop teslim edildi. 28 Mart'ta falan benim bilgisayar durduk yere ekranı gitti ve bende 1 Mart'ta bilgisayarı servisine gönderdim ve bayram resmi tatil vs derken ürün daha yeni tamiri bitti ve yarın toplanma merkezinde olacak buraya kadar olaylar böyle oldu. Şimdi ben cihazı aldığımda kullanmadan iade etme şansım var mı yoksa 14 günü geçmiş olarak mı gözüküyor? Sonuçta ben 14 gün tamamlanmadan bilgisayar elimden çıkmış ve servisine gitmişti kullanamadım bile Laptop'ı. Ürünün sorunu ekranı gitmişti kapandıktan sonra bir daha açılmadı sorunun BIOS'un silinmesi olduğunu ve yeniden BIOS yüklendiğini söylediler ama böyle bir şey mümkün mü?

Hocam anlamadım 20 Mart'ta laptop alıyorsunuz 28 Mart'ta ekranı gidiyor 1 Mart'ta nasıl servise gönderiyorsunuz.

Ben firma sahibi olsam iade'yi kabul etmem. neden 1 haftalık cihazı iade değilde servise gönderme girişiminde bulundunuz anlamış değilim. muhtemelen onlar da iadeyi kabul etmezler.

Ben firma sahibi olsam Iade'yi kabul etmem. Neden 1 haftalık cihazı iade değil de servise gönderme girişiminde bulundunuz anlamış değilim. Muhtemelen onlar da iadeyi kabul etmezler.

Evet kanunları siz kendiniz belirlediğiniz için iadeyi kabul etmeyebilirsiniz hakem heyeti veya tüketici mahkemesi bu tarz düşünceye sahip olan insanlarla uğraşmak zorunda kalıyor maalesef.

Hocam bir kere arkadaş sıfır olan bir ürünü ilk haftadan servise göndermekle hata etmiş. Ürünü kutusuna koyup satın aldığı yere iade etmeliydi.

Arkadaş 28 mart'da almış laptopu bugün 18 nisan

Hocam bir kere arkadaş sıfır olan bir ürünü ilk haftadan servise göndermekle hata etmiş. Ürünü kutusuna koyup satın aldığı yere iade etmeliydi.

Arkadaş 28 Mart'da almış laptopu bugün 18 Nisan.

Yetkili servise verdiyse servise vermesinin bir önemi yok.
Yetkili servise verildiyse garanti kapsamındadır hala yani iade etme hakkı var, ürün kusurlu.

Umarım dediğiniz gibi olur. fakat bu durum benim başıma gelseydi ürün hata verdiği gibi satıcıya iade etip hukuksal tüm işlemleri yapardım. servise vermek çok ayrı mesele.

Hocam anlamadım 20 Mart'ta laptop alıyorsunuz 28 Mart'ta ekranı gidiyor 1 Mart'ta nasıl servise gönderiyorsunuz.
Hocam özür dilerim düzeltiyorum 1 nisan olacaktı

Yetkili servise verdiyse servise vermesinin bir önemi yok.
Yetkili servise verildiyse garanti kapsamındadır hala yani iade etme hakkı var, ürün kusurlu.
Hocam ürünü garantisi için olan servisine gönderdim ithalatcı garantiliydi onlarda acer'a göndermiş ama ben ürünü hepsiburada üzerinden bir satıcıdan aldım

Ben firma sahibi olsam iade'yi kabul etmem. neden 1 haftalık cihazı iade değilde servise gönderme girişiminde bulundunuz anlamış değilim. muhtemelen onlar da iadeyi kabul etmezler.
Kendilerine yazdım bana oraya gönderme mi söylediler şuan olsa yapmazdım ama acemiliğe denk geldi işte ):

Geri
Yukarı