Rehber Bayramda fazladan harçlık çıkartma rehberi

Fazla harçlık almak için el öptüğünüz'den emin olun. Sıkıntı çıkmasın sonra.

el optugune emin misin.jpg

IBAN atarken dikkat, aileni bile bulabiliyorlar. Haberin olsun :). Birkaç ₺ kar edeyim derken bilgilerini ele verme.
İBAN derken ininal'ın kısa numaraları var onu diyorum. ( Pek bilgim yok adını bilmiyorum o numaranın. ) Zaten atsamda kimse bir şey yollamaz.

Merhaba sosyal. Öncelike kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Bugünkü rehberde bayramda nasıl fazladan harçlık koparabileceğinizİ anlatacağım. Benim harçlık alacağım son bayram bu olacak herhalde. Size bütün birikimimi aktarayım.

Ne Kadar El, O Kadar Harçlık

Alt başlıkta dediğim gibi ne kadar el, o kadar harçlık. Bayram ziyaretine gittiğinizde öpebildiğiniz kadar el öpün. Bu bayram öpebilir miyiz bilemiyorum ama öpmek yerine başka alternatifler sunabilirim. Akrabalarınzla toplandığınızda tek bir kişiye odaklanıp sohbet açın. Akrabanızın insiyatifine bağlı 100 liraya kadar tek bir kazancınız olabilir. Ne kadar sohbet, o kadar harçlık.

Eki Görüntüle 627944

Akrabasına Göre Sohbet Açın

Alt başlıkta dediğim göre akrabanıza gör sohbet açın. Benim dayım işletme mezunu. Sürekli işletme hakkında sohbet ederiz. Amcam hafızdır. Kuranda çeliştiğim ayetleri ona sorup tefsir çıkarmasını isterim gibi gibi. Bunlar da harçlık faktörünü etkileyen şeylerdir. Konuşkan olmanız lazım bir de. Elinize telefon alıp köşelere geçmeyin.

Eki Görüntüle 627945

Haddinizi Aşmayın

Harçlığınızı aldıktan sonra akrabanızın üzerine gitmeyin. Akrabanız da bi insan. Sizi anlar hemen. İşletme mezunu olan dayım hemen anlamıştı. Eski kurban bayramında o yüzden daha az aldığımı hatırlarım. Haddiniz bilin.

Eki Görüntüle 627946

Ufak Para Mevzuları

Ufak para mevzusundan kast ettiğim şöyle bir şey: Akrabalarınzla konuşurken babanıza sorun. Mesela; "Baba bana bilgisayarı ne zaman alacağız derslerde ihtiyacım oluyor" gibisinden cümleler kurarak yanınızdaki akrabalarınızın inisiyatifine bağlı olarak ekstradan ufak bir miktar alabilirsiniz. Ama bunda da dozunda bırakın.

14 Yaş Altı Altın Tavsiyeler

14 yaş altı arkadaşlar bize göre daha avantajlı. Çünkü onlar komşuları gezerek daha fazla harçlık çıkarabilirler. 17 yaşında bir adam komşudan harçlık isteyemez sonuçta. Sokağınızda ya da mahallenizde gezilmedik apartman bırakmayın. Ne verirlerse sömürün. Arkadaşlara böyle yapıp 400 lira çıkardığımız oluyordu. Bunun haricinde akrabalar size harçlık vermekte daha cömert davranırlar. Sularına gitmeyi deneyin. Daha fazla harçlık çıkarmanız olasıdır.

Eki Görüntüle 627948

Benden bu kadar. Bu iki günü iyi değerlendirin. Olaya para gözünden de bakmayın sadece. Akrabalarınzla iyi vakit geçirin. Tedbiri elden bırakmayın. Tekrardan iyi bayramlar diler, iyi sosyaller dilerim.

En son bayramda 10 TL aldığımı hatırlıyorum

Biz Azerilerdede kurban bayramı varda el öpme gibi şeyler yok malesseff. Bu yüzden öyle harçlık olayı falan anca doğum günlerinde olur.

Geri
Yukarı