Bazı domateslerin çamaşır suyu kokması

Yusuf Aydıner

Centipat
Daha fazla  
Bir tek ben mi bazı domateslerden böyle iğrenç bir koku ve tat alıyorum. Tadını tarif edecek olursam çamaşır suyundan farksız.

Domestos zaten çamaşır suyu değil mi ne kokmasını bekliyorsun :D

Tek sorun o değil artık yazın bile tadı güzel domates bulmak zor, çamaşır suyu kokması dışında tadının su gibi olmasından da şikayetçiyim kışın neyse ama yazın bile tatsız domatesler çok oluyor.

Çamaşır suyunun Kokusu gibi tadı var ondan bahsettim

Dışarıdan pek domates almıyorum, Toroslarda 1453 rakımlık köyde bahçemiz var, genelde oradan gelen domatesi konserve yapıyoruz.

Size de zamanında yetiştirilmiş domates kullanmanızı, hatta mümkünse balkonda vs kendiniz yetiştirmenizi öneririm. Yılın geri kalanında satılanlar sera ürünü, kim bilir ne şartlarda üretiliyor.

Türkiye'de üretilen birçok tarım ürünü tarlada seçilerek en iyisi ihracata yönlendirilir, orta kalite olanlar iç pazara verilir, en kötü/çürük olanlar salça, meyve suyu gibi ikincil kullanım için fabrikalara gönderilir. İşin kötü yanı, ihracata giden malların bir kısmı da zararlı madde, ilaç ve gübreler yüzünden kabul edilmez, onlar da iç pazara yönlendirilir. Yani marketten manavdan aldığınız ürünlerin çoğu iyi değil.

Geri
Yukarı