Bazı GT 1030 Modellerinde GDDR4 Kullanılıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Bazı GT 1030 Modellerinde GDDR4 Kullanılıyor
GT 1030’un GDDR5’li ve GDDR4’lü olmak üzere iki farklı sürümünün olduğu ortaya çıktı. AMD ve Nvidia, zaman zaman ekran kartlarının teknik özelliklerinde haber vermeden değişiklik yapıyorlar. AMD RX 560’ın çekirdek sayısını sessiz sedasız azaltırken, Nvidia da birbirinden oldukça farklı saat hızlarında çalışan MX150 sürümleriyle tepki toplamıştı. Şimdi de GT 1030’un farklı sürümleri bulunduğu ortaya çıktı. […]

Devamı: Bazı GT 1030 Modellerinde GDDR4 Kullanılıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bilgisizliğim için beni lütfen hoş görün. GDDR4'ün diğerlerine göre arasında bir performans farkımı var? Varsa ciddiye alınacak ölçüde büyük mü?

Elbette ki var mesela ben şu an gt710 ddr3 bellekli versiyonunu kullanıyorum ancak gddr5 olanla aralarında %30-40 gibi farklar var.Tabi ki de gddr5 bellekler ddr4 lere göre en az %10 performanslıdır.

Benimde çok bilgi sahibi olduğum bir konu değil ama ilanda/etikette GDDR5 şeklinde yazılıp da elimize GDDR4 gelirse bunu nasıl anlayacağız acaba?

Benimde çok bilgi sahibi olduğum bir konu değil ama ilanda/etikette GDDR5 şeklinde yazılıp da elimize GDDR4 gelirse bunu nasıl anlayacağız acaba?
GPU-Z programından kolaylıkla öğrenebilirsin.

Dosya Ekleri

• gjdfgghk.png
    gjdfgghk.png
    24,4 KB · Görüntüleme: 63
GPU-Z programından kolaylıkla öğrenebilirsin.
Cevap için teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha var kusura bakmayın bu konularda bilgisizim o yüzden soruyorum. Bu programların yanılma payı var mıdır yani GDDR4 şeklinde alsak bile programda GDDR5 şeklinde gösterme gibi bir ihtimali yok değil mi? Sonuçta bir program yani insanın aklına gelmiyor değil.

Cevap için teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha var kusura bakmayın bu konularda bilgisizim o yüzden soruyorum. Bu programların yanılma payı var mıdır yani GDDR4 şeklinde alsak bile programda GDDR5 şeklinde gösterme gibi bir ihtimali yok değil mi? Sonuçta bir program yani insanın aklına gelmiyor değil.
Hayır %100 olarak doğru gösteriyor.

Bunlar R7 240-250 gibi modellerde ve GT 730 gibi giriş modellerinde de yapılıyordu. Ancak onlar tanıtılır iken GDDR3 olarak tanıtılıp üreticilerin tercihi ile GDDR5 versiyonu çıkartılmıştı. Bunda ise durum tam tersi biraz can sıkıcı fiyat farkı olmazsa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı