Bazı oyunlarda bilgisayar birden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

AntenioTR

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
HD 7640G
İşlemci
AMD 4500M
Muck, Human: Fall Flat, Assetto Corsa, Redmatch 2, Lost Ark'ta falan oyun oynarken bilgisayar aniden kapanıyor. Ayarları hepsinde en düşükte oynuyorum. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar oyunda aniden kapanıyor ise sisteminde bir sorun olmalı. Power yetersiz olabilir ama sistemin düşük olduğu için pek sanmıyorum daha iyi bilen birisinin cevap vermesi beklemelisin galiba :(

Hayır nasıl bakacağım

Peki ne yapmam lazım ve neden ısınıyor olabilir bazı oyunlar neredeyse hiç sistem istemiyor bilgisayarı zorlayacak oyunlar değil.

Windows Kullanıyorsunuz Büyük İhtimal Open Hardware Monitör kurun Orada Bütün değerler yazar
Eğer Elektrik Kesilmiş Gibi Kapandı ise
Güç ile ilgili bir sorun vardır Servise Gönderebilirsiniz

Son düzenleme:
Muck, Human: Fall Flat, Assetto Corsa, Redmatch 2, Lost Ark'ta falan oyun oynarken bilgisayar aniden kapanıyor. Ayarları hepsinde en düşükte oynuyorum. Ne yapmam lazım?

Elektrik kesilmiş gibi kapanıyorsa, PSU'dan kaynaklanıyor, OCCT Power testi ile netleştirebilirsiniz.

Öncelikle donanımlarınızın sıcaklık durumlarına bakmamız gerekiyor.
Buradan "Open Hardware Monitor" programını indirip sıcaklıkları bizimle paylaşın.

Sıcaklıklar normal ise büyük ihtimalle güç kaynağınızdan kaynaklanıyor olabilir.
Hocamında dediği gibi "OCCT Power" testi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı