Bazı sitelere girerken 503 Service Unavailable hatası

abds

Hectopat
Gezginler'den bir dosya indirirken 503 Service Unavailable hatası alıyorum. Tamam onu geçtim indireceğim dosyanın ana sayfasına gidiyorum, ordada aynı sorunu yaşıyorum.
Siteye girmiyor ve 503 Service Unavailable bunu yazıyor.

SORUN NE OLABİLİR :confused:

EDİT: TTNET 8MB kullanıyorum.

emGo2R.jpg

503 Service Unavailable hatası sunucu taraflı hatadır. Yani bu hata sizden değil erişmek istediğiniz web sunucudan kaynaklanıyor demektir.
Bu hatayı siz düzeltemezsiniz. Sunucu gecici olarak sorun yaşıyor olabilir.
503 Service Unavailable hatasının kullandığınız tarayıcı ile ilgisi yoktur. 503 Service Unavailable hatasının anlamı sunucu üzerinde çalışan web hizmetinin durmuş olduğu ve şuanda kullanılamaz olduğudur.
Muhtemel olarak geçici bir durumdur ve sunucu yöneticisi servisi yeniden başlattığında veya sorunu giderdiğinde web sitesi tekrar erişilebilir olacaktır.
Web sunucusu servis dışı kalma hataları sunucu üzerinde çalışan Web Server yazılımına göre:

• Http/1.1 Service Unavailable
  • HTTP Server Error 503
  • HTTP Error 503
  • Error 503 Service Unavailable
  • 503 Error
  • HTTP 503
mesajlarından biri ile karşınıza gelebilir.

Eğer Hotspot Shield, UltraSurf, TunnelBear, ExPat Shield, Cyberghost VPN gibi bir VPN yazılımı kullanıyorsanız hatanın sebebi bu yazılımlar da olabilir.
VPN programı, web proxy'sine benzer şekilde gizlilik koruması ve yasaklı sitelere erişim sağlar. Fakat, Hotspot Shield VPN gibi VPN programları web proxy’sinden çok daha geniş kapsamlı bir güvenlik ve gizlilik sağlar.
Hotspot Shield, UltraSurf, TunnelBear, ExPat Shield, Cyberghost VPN veya benzer bir proxy, VPN yazılımı sizin doğrudan internete erişimeniz yerine başka bir sunucu üzerinden sizi internete çıkartır.
Bu sunucularda sorun olursa 503 Service Unavailable hatası alırsınız. Bu yazılımları kapattığınızda veya kaldırdığınızda sorun çözülür.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı