Bazı sitelere giriş yapılamıyor

Yamaner

Hectopat
Merhabalar, bir oyunu kurarken güncelleme sırasında veya Steam'i kurarken çevrim içi olma problemi gibi bazı sitelere de giremiyorum. Steam'e bile Google'den girerken bayağı dönüp duruyor. Bazı siteleri engelliyor mu internetim veya bilgisayarım? Bunu nasıl çözebilirim?

Merhabalar, bir oyunu kurarken güncelleme sırasında veya Steam'i kurarken çevrim içi olma problemi gibi bazı sitelere de giremiyorum. Steam'e bile Google'den girerken bayağı dönüp duruyor. Bazı siteleri engelliyor mu internetim veya bilgisayarım? Bunu nasıl çözebilirim?

DNS sunucu adresiniz otomatik mi? DNS önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Yönetici haklarıyla bir Komut İstemi penceresi açın.
2. Aşağıdaki komutları konsola girin. Her komuttan sonra Enter yapmayı unutmayın.
Kod:
İpconfig /flushdns
Kod:
İpconfig /release
Kod:
İpconfig /renew
Kod:
Exit
Bunlara ek olarak, DNS sunucu adreslerini değiştirmeyi deneyebilir, "C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts" yolundaki hosts dosyasının içeriğini kontrol edebilirsiniz.
Hosts dosyasını içeriyi şuna benzer:
Kod:
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

Kolay gelsin.

DNS sunucu adresiniz otomatik mi? DNS önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Yönetici haklarıyla bir Komut İstemi penceresi açın.
2. Aşağıdaki komutları konsola girin. Her komuttan sonra Enter yapmayı unutmayın.
Kod:
İpconfig /flushdns
Kod:
İpconfig /release
Kod:
İpconfig /renew
Kod:
Exit
Bunlara ek olarak, DNS sunucu adreslerini değiştirmeyi deneyebilir, "C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts" yolundaki hosts dosyasının içeriğini kontrol edebilirsiniz.
Hosts dosyasını içeriyi şuna benzer:
Kod:
# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

Kolay gelsin.
İlk baştaki komutları dün yaptım bilgisayarı yeniden başlattım olmadı

İlk baştaki komutları dün yaptım bilgisayarı yeniden başlattım olmadı

Peki, hangi DNS sunucusunu kullanıyorsunuz?
1. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Durum bölümüne gidin.
2. Gelişmiş ağ ayarları grubunun altındaki "Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir" üzerine tıklayın.
3. Açılan pencerede kullandığınız bağdaştırıcı üzerine sağ tıklayarak "Özellikler" üzerine tıklayın.
4. Bu pencerede "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) öğesinin "Özellikler" butonuna tıklayın.
5. "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:" seçeneğini işaretleyin ve "Tercih edilen DNS sunucusu:" ve "Diğer DNS Sunucusu:" kutularına verdiğim DNS adreslerini girin.
Tercih edilen DNS sunucusu:
8.8.8.8
Diğer DNS Sunucusu:
8.8.4.4
6. Artık pencereleri "Tamam" butonuna tıklayarak kapatabilirsiniz.
Not: DNS sunucu adreslerini değiştirdikten sonra DNS önbelleğini yukarıdaki komutlarla tekrar temizleyin. Bu arada ağa bağlı olan diğer makinelerde de aynı sorunlar yaşanıyor mu?

Peki, hangi DNS sunucusunu kullanıyorsunuz?
1. Ayarlar > Ağ ve İnternet > Durum bölümüne gidin.
2. Gelişmiş ağ ayarları grubunun altındaki "Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir" üzerine tıklayın.
3. Açılan pencerede kullandığınız bağdaştırıcı üzerine sağ tıklayarak "Özellikler" üzerine tıklayın.
4. Bu pencerede "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) öğesinin "Özellikler" butonuna tıklayın.
5. "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:" seçeneğini işaretleyin ve "Tercih edilen DNS sunucusu:" ve "Diğer DNS Sunucusu:" kutularına verdiğim DNS adreslerini girin.
Tercih edilen DNS sunucusu:
8.8.8.8
Diğer DNS Sunucusu:
8. 8.4.4
6. Artık pencereleri "Tamam" butonuna tıklayarak kapatabilirsiniz.
Not: DNS sunucu adreslerini değiştirdikten sonra DNS önbelleğini yukarıdaki komutlarla tekrar temizleyin. Bu arada ağa bağlı olan diğer makinelerde de aynı sorunlar yaşanıyor mu?

Hayır sadece Bilgisayar'da oluyor denedim Steam'a girmeyi yine aynı hata veriyor çevrim içi olmalıdır ağ bağlantınızı deneyin falan diyor.

Hayır sadece Bilgisayar'da oluyor denedim Steam'a girmeyi yine aynı hata veriyor çevrim içi olmalıdır ağ bağlantınızı deneyin falan diyor.
Steam dışında sıradan bir web sayfasında sorun yaşıyor musunuz? Eğer yaşıyorsanız bir web sayfası örneği verebilir misiniz? Tarih saat ve saat dilimi ayarları doğru mu?

Steam dışında sıradan bir web sayfasında sorun yaşıyor musunuz? Eğer yaşıyorsanız bir web sayfası örneği verebilir misiniz? Tarih saat ve saat dilimi ayarları doğru mu?

Tarih saat doğru Steam'a Web'den girebiliyorum yalnız İndirdiğimde şu hatayı alıyorum
ağ bağlantınızı doğrulayın diyor

Dosya Ekleri

• 1618323257439.png
    1618323257439.png
    15 KB · Görüntüleme: 30
Tarih saat doğru Steam'a Web'den girebiliyorum yalnız İndirdiğimde şu hatayı alıyorum
ağ bağlantınızı doğrulayın diyor
Peki, aşağıdakileri deneyin öyleyse. Bıraktığım yöntemlerin her biri ayrı ayrı denenmelidir. Yani bir yöntemi uyguladıktan hemen sonra sorunun devam edip etmediğini tekrar kontrol etmelisiniz. Bu yöntemleri denemeden önce bıraktığım konuya da göz atabilirsiniz.
1. Varsa antivirüs yazılımınızın Steam'i engellemediğine emin olun.
2. Windows güvenlik duvarını kapatarak tekrar deneyin.
3. Steam'i uyumluluk modunda ve yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
4. Steam kurulum klasörüne giderek Steam.exe ve Steamapps klasörü dışındaki tüm dosyaları silin. Bunu yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın, bilgisayar başladıktan sonra kurulum klasörüne gidin ve Steam.exe dosyasıyla Steam'i çalıştırmayı tekrar deneyin.
5. Sorunsuz bir bilgisayardan Steam dosyalarını kopyalayın. Steamapps klasörü dışındaki her şeyi USB belleğe kopyalayarak kendi bilgisayarınızdaki Steam kurulum klasörüne yapıştırın. Dosyaların değiştirilmesine ilişkin bir uyarı görürseniz kopyala ve değiştir deyin.
6. Steam kısayoluna sağ tıklayın ve özellikler üzerine tıklayın. Kısayol adresinin sonuna gelerek bir boşluk verin ve aşağıdaki parametreyi ekleyin.
Kod:
-tcp
7. Proxy aktifse devre dışı bırakın.
8. Hosts dosyasına Steam adreslerini ekleyin. Bunu yapmak için not defterini yönetici olarak çalıştırın ve dosya menüsünden Aç üzerine tıklayın. Dosya aç iletişim kutusundaki dosya adı bölümüne aşağıdaki adresi yapıştırın ve Enter yapın. Bu işlem hosts dosyasını yönetici olarak çağırdığınız not defterinde açacaktır.
Kod:
"C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts"
Şimdi aşağıdaki satırları dosyaya ekleyin ve kaydederek çıkın.
Kod:
68.142.122.70 cdn.steampowered.com
208.111.128.6 cdn.store.steampowered.com
208.111.128.7 media.steampowered.com
Komut istemi konsoluna aşağıdaki komutları girin.
Kod:
ipconfig /flushdns
Kod:
ipconfig /release
Kod:
ipconfig /renew
Kod:
exit
9. Steam istemci hizmetinin başlangıç türünü otomatik olarak ayarlayın. Çalıştır penceresine aşağıdaki komutu yazın ve Enter yapın.
Kod:
services.msc
Açılan hizmetler penceresinde Steam istemci hizmetine çift tıklayarak, başlangıç türünü otomatik olarak belirleyin ve "Tamam" üzerine tıklayarak pencereyi kapatın. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar deneyin.
10. Steam'in bilgisayarın açılışında otomatik olarak çalışmasını durdurun. Steam ayarlarında arayüz sekmesine giderek bu ayarı değiştirebilirsiniz.
11. SteamTmp.exe dosyasını kurulum klasörüne giderek çalıştırın.
12. Bağdaştırıcı ayarlarına giderek Otomatik olarak bir IP adresi al seçeneğini Aşağıdaki IP adresini kullan: olarak değiştirin ve elle IP adresi girin.
Umarım bu çözümlerden biri yardımcı olur. Her şeye rağmen sorunu düzeltemezseniz, yeni bir kullanıcı oluşturarak durumu gözlemleyebilir veya Windows'un ISO dosyasıyla yükseltme yaparak Windows'un onarılmasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmadan önce aşağıdaki rehberi de deneyebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı