BCAA ve whey nasıl kullanılır?

Selene

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam, kısaca şöyle özet geçeyim. Elimde aşağıda yazdığım supplementler'den mevcut antrenman programım var, beslenme de var fakat bu programlarım ücretli supplement programıma hoca BCAA ve whey yazmış. Şimdi ben gerekli proteini alabilirim evde diye düşünüyorum. Neye göre bu ikisini yazmış anlamadım çünkü elimde yok bu ikisi ve bigmass var, onu programa katmamış bile. Sormak istediğim şey, şu elimde supplementleri ne zaman nasıl, kaç gr kullanmam lazım? Bir de whey ve BCAA gerekli mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.

Supplementlerim: Vitamin mineral - trıbulus - omega 3 fish - ZMA - caffein plus - bigmass - creatin - beta alanine - citrulline malate.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli protein alıyorsan BCAA ve Protein tozuna gerek yok.

Vitamin: Tok karına herhangi bir saat.
Tribulus: Gereksiz bir supplement fakat herhangi bir saatte içilebilir.
Omega 3: Herhangi bir saat.
ZMA: Gece yatmadan önce.
Kafein: Spordan 30-40 dakika önce 1 adet.
Big Mass: Spordan 30-40 dakika önce veya spordan sonra 1-2 ölçek.
Kreatin: 5 gram günün herhangi bir saati.
Beta Alanin: Spordan 30-40 dakika önce 5 gram.
Sitrülin Malat: Spordan 30-40 dakika önce 5-8 gram.

Yeterli protein alıyorsan BCAA ve Protein tozuna gerek yok.

Vitamin: Tok karına herhangi bir saat.
Tribulus: Gereksiz bir supplement fakat herhangi bir saatte içilebilir.
Omega 3: Herhangi bir saat.
ZMA: Gece yatmadan önce.
Kafein: Spordan 30-40 dakika önce 1 adet.
Big Mass: Spordan 30-40 dakika önce veya spordan sonra 1-2 ölçek.
Kreatin: 5 gram günün herhangi bir saati.
Beta Alanin: Spordan 30-40 dakika önce 5 gram.
Sitrülin Malat: Spordan 30-40 dakika önce 5-8 gram.
Teşekkür ederim hocam bunu arıyordum, PT hocam whey yazmış programa bende aldım önerdiği protein tozunu çünkü muhtemelen beslenme programımı buna göre hazırlayacak, Vitamin - Tribulus - Omega 3 - ZMA set olarak uyguna aldım Hardline marka dediklerinizi dediğiniz şekilde kullanacağım Protein tozunu ne zaman nasıl kullanayım hocam? Bir de son sorum Creatin yemekten sonra ve spordan önce kullansam daha mı iyi aç karnına mideye zarar vermesin diye soruyorum.

Teşekkür ederim hocam bunu arıyordum, PT hocam whey yazmış programa bende aldım önerdiği protein tozunu çünkü muhtemelen beslenme programımı buna göre hazırlayacak, Vitamin - Tribulus - Omega 3 - ZMA set olarak uyguna aldım Hardline marka dediklerinizi dediğiniz şekilde kullanacağım Protein tozunu ne zaman nasıl kullanayım hocam? Bir de son sorum Creatin yemekten sonra ve spordan önce kullansam daha mı iyi aç karnına mideye zarar vermesin diye soruyorum.
Protein tozu spordan hemen sonra 1 ölçek. Kreatin aç, tok fark etmiyor.

Geri
Yukarı