Çözüldü "Bcdedit /set disabledynamictick yes" komutu ne işe yarıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fxtih

Hectopat
Laptopumun şarjı çok hızlı bitiyordu ve YouTube'da bir video izledim. Videoda ise bir komutu CMD yazmamızı söylüyor. Bu komut nedir? Ona göre yapacağım teşekkürler.

Bcdedit /set disabledynamictick yes

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD, İngilizcede komut anlamına gelen command kelimesinin kısaltmasıdır. Komutistemi ya da bizim burada kullanacağımız hali ile CMD, Windows işletim sistemlerinin komut satırı yorumlayıcısı aracılığıyla gerçekleştirilir. Yalnızca Windows işletim sisteminde kullanılan lokal bir uygulamadır yani komut atıyorsun

CMD, İngilizcede komut anlamına gelen command kelimesinin kısaltmasıdır. Komutistemi ya da bizim burada kullanacağımız hali ile CMD, Windows işletim sistemlerinin komut satırı yorumlayıcısı aracılığıyla gerçekleştirilir. Yalnızca Windows işletim sisteminde kullanılan lokal bir uygulamadır yani komut atıyorsun
dostum onu bende biliyorum teknoloji cahili değilim sadece bu komutun ne işe yaradığını sordum genede teşekkürler.
Bilgisayardaki zamanlayıcı durduruyor. HPET dediğimiz şeyi. Kapatmanda bir sakınca yok.

Tamamdır teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı