be quiet! Pure Rock Ryzen 5 2600X 4.2 GHz için yeterli mi?

PODOLOG

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli izmit
Daha fazla  
Meslek
Hemşirelik
211₺ fiyatı ile Nanokatolog'ta satılan bu ürünü almayı düşünüyorum. 2600X işlemcim ve Dark N10 Advanced kasam var ve soğutucu yüksekliği maksimum 16 CM. Kasada toplamda 7 adet fan bulunmakta. Hava akışı iyi. İşlemci 1.267 ve 1.286 volt arasında gidip geliyor, stok soğutucu ile 3.8 GHz'de 58 dereceleri yükte geçmiyor fakat bazen 67 dereceye sıçrayıp sonra tekrar normale geliyor. Bu yüzden soğutucu yükseltmesi yapmak ve biraz daha OC performansı elde etmek istiyorum. Önerileriniz neler? Sizce 4.2 GHZ overclock için yeterli olur mu bu soğutucu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman aman bir bilgim yok fakat bende 1500X ve stok soğutucu mevcut. Bu işlemcime 1.40 voltaj vererek 4.0 GHZ stabil bir çalışma imkanı sağladım. 4.1 GHZ çıkardığımda ise PC açılmadı hiç, anakart pilini çıkartarak PC yi sıfırlayarak tekrar eski haline döndürdüm. Ekstra bir soğutucu ile daha iyi sonuçlar alınabilir tabi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı