Beat programı önerisi

Emrelaks

Decapat
Selamünaleyküm arkadaşlar, aklımda beat yapmayı öğrenmek var. Tabiri caizse mala anlatır gibi anlatan hangi kavramın ne olduğunu söyleyen ayrıca nelere dikkat etmemizi gerektiğini söyleyen bir YouTube kanalı/video önerisi beklerim. Ayrıca aklımda program olarak Studio One ve FL Studio 20 var. Sizin de program önerilerinizi beklerim.

Selamünaleyküm arkadaşlar, aklımda beat yapmayı öğrenmek var. Tabiri caizse mala anlatır gibi anlatan hangi kavramın ne olduğunu söyleyen ayrıca nelere dikkat etmemizi gerektiğini söyleyen bir YouTube kanalı/video önerisi beklerim. Ayrıca aklımda program olarak Studio One ve FL Studio 20 var. Sizin de program önerilerinizi beklerim.
Bütün programlar arasından en çok popüler ve kolay olanı FL Studio. Çoğu hit şarkılar o program ile yapılıyor. Biraz daha gelişmiş bir arayüz ve profesyonel bir program istiyorsanız Ableton Live ve Suite var ama pahalılar ve deneme sürümleri sınırsız değil FL Studio gibi. Onun dışında Cubase var, Logic Pro var, dediğiniz Studio One var, Reaper var vb. vb.

1 sene önce bende seninle aynıydım.mobil uygulamadan beat yapılmaz ücretsiz uygulamalar cart curt vakit kaybı demo çalıyorsun sadece.kontrol cihazın olması lazım kaliteli beatler yapmak istiyorsan.suanlik akai mpk mini MK3 alabilirsin.fl studio yazılımı pahalı bence ben mpc beats kullanıyorum kolayca öğrenir yaparsın

1 sene önce bende seninle aynıydım. Mobil uygulamadan beat yapılmaz ücretsiz uygulamalar cart curt vakit kaybı demo çalıyorsun sadece. Kontrol cihazın olması lazım kaliteli beatler yapmak istiyorsan. Suanlik akai MPK mini MK3 alabilirsin. FL Studio yazılımı pahalı bence ben mpc Beats kullanıyorum kolayca öğrenir yaparsın.

Kontrol cihazı tam olarak nedir hocam?
Bütün programlar arasından en çok popüler ve kolay olanı FL Studio. Çoğu hit şarkılar o program ile yapılıyor. Biraz daha gelişmiş bir arayüz ve profesyonel bir program istiyorsanız Ableton Live ve Suite var ama pahalılar ve deneme sürümleri sınırsız değil FL Studio gibi. Onun dışında Cubase var, Logic Pro var, dediğiniz Studio One var, reaper var vb. vb.

Logic Pro sadece Mac içindi sanıyorsam.

1 sene önce bende seninle aynıydım.mobil uygulamadan beat yapılmaz ücretsiz uygulamalar cart curt vakit kaybı demo çalıyorsun sadece.kontrol cihazın olması lazım kaliteli beatler yapmak istiyorsan.suanlik akai mpk mini MK3 alabilirsin.fl studio yazılımı pahalı bence ben mpc beats kullanıyorum kolayca öğrenir yaparsın
Hocam saçmalamayın. Siz sanıyorsunuz hit yapan şarkılar kontrol cihazı kullanıyor. Bir laptop ve biraz sample pack işinizi görür, işi daha pahalıya çıkarmayın. FL Studio kullanmayı bilen hit bile yapar.

Sağ olun hocam, peki kontrol cihazı nedir? Ve ne işe yarar?
Hocam şunun gibi birşey;
25707_1.png

Cidden çok gerekli bir yatırım değil, 1 senenizi verseniz FL Studio'ya, Cymatics.fm'den biraz bedava pack alsanız 1 sene içerisinde çok ilerlersiniz.

Büyük bilgi: Müziklerinizi export yaparken 16bit ve FLAC olarak atın eğer müzik şirketlerine yaymayı düşünüyorsanız çünkü kayıpsız şart.

Hocam şunun gibi bir şey;
Eki Görüntüle 1285738

Cidden çok gerekli bir yatırım değil, 1 senenizi verseniz FL Studio'ya, cymatics. FM'den biraz bedava pack alsanız 1 sene içerisinde çok ilerlersiniz.

Büyük bilgi: Müziklerinizi export yaparken 16bit ve FLAC olarak atın eğer müzik şirketlerine yaymayı düşünüyorsanız çünkü kayıpsız şart.

Keyfine profesyonel beatler yapmak hedefim, belki bir gün tanınan bir beatmaker olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı