Bedava PS Plus Ban sebebi mi?

kandes2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni hesap açıp 14 günlük deneme sürümünü başlatıyorum, sonra kredi kartı bilgilerimi siliyorum ve üyeliği yenileme diyorum. Bu şekil yaparak PS Plus'a para vermiyorum, bu durumdan dolayı yasaklanır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen bir aylık alırsın oyunu alınca bir yolla üyeliğini iptal edersin adamlar'da haklı :D
Ben de bir kaç kez öyle yapmıştım. Mesela TLOU'yu da öyle aldım. 1 ay boyunca üst üste 2 tane fake hesap açarak oyunu bitirdikten sonra ayın son günü üyelik satın alarak hem oyunu kütüphaneme ekledim hem de sonraki ayda verilen oyunu da aldım... 😁

Ben de bir kaç kez öyle yapmıştım. Mesela TLOU'yu da öyle aldım. 1 ay boyunca üst üste 2 tane fake hesap açarak oyunu bitirdikten sonra ayın son günü üyelik satın alarak hem oyunu kütüphaneme ekledim hem de sonraki ayda verilen oyunu da aldım... 😁
Nasıl da büyük başarı gibi anlatıyorsunuz. Helal olsun.

Herkes arkadaşa yüklenmiş ama suç arkadaşta değil buna izin veren de. Bu arkadaş yapmasa elbet başka birileri yapar. Bu sorunu firmanın kendisi yani Sony'nin çözmesi gerekir. Yok kul hakkıymış bilmem neymiş. Kardeşim kul hakkı olması için arkadaşın yasadışı methodlarla oyun elde etmesi lazım. Eğer bu imkanı Sony tanıyorsa bunun kul hakkıyla falan alakası yok. Her şeye de korsana karşıyız tavrıyla yaklaşmayı bırakın. Bu durumun korsanla alakası dahi yok.

Herkes arkadaşa yüklenmiş ama suç arkadaşta değil buna izin veren de. Bu arkadaş yapmasa elbet başka birileri yapar. Bu sorunu firmanın kendisi yani Sony'nin çözmesi gerekir. Yok kul hakkıymış bilmem neymiş. Kardeşim kul hakkı olması için arkadaşın yasadışı methodlarla oyun elde etmesi lazım. Eğer bu imkanı Sony tanıyorsa bunun kul hakkıyla falan alakası yok. Her şeye de korsana karşıyız tavrıyla yaklaşmayı bırakın. Bu durumun korsanla alakası dahi yok.
Hile yapmak tam olarak böyle bir şey zaten. Yapabildiğin için yaparsın. VPN ile oyun kaçakçılığı yapan insanlar da tam olarak bu sebepten dolayı yapıyor fakat bu bir siber suçtur. Şimdi sen bunun bir suç teşkil etmediğini mi savunuyorsun?

Korsanlık yapmayın ve insanların hakkını yemeyin. 2 günde bi' kenara 1 tl koyun. 12 ayda 180 tl yapar.

Hile yapmak tam olarak böyle bir şey zaten. Yapabildiğin için yaparsın. VPN ile oyun kaçakçılığı yapan insanlar da tam olarak bu sebepten dolayı yapıyor fakat bu bir siber suçtur. Şimdi sen bunun bir suç teşkil etmediğini mi savunuyorsun?

Korsanlık yapmayın ve insanların hakkını yemeyin. 2 günde bi' kenara 1 tl koyun. 12 ayda 180 tl yapar.
Hocam tamam da bize 14 günlük deneme imkanını biz illegal yöntemlerle mi elde ediyoruz? Bize bu imkanı sunan Sony öyle değil mi? O zaman biz bunu illegal olarak adlandırabilir miyiz? Kesinlikle hayır. Çünkü bize bu hakkı veren Sony'nin ta kendisi. Başkaları VPN ile oyun kaçakçılığı nasıl yapıyor hangi yollara başvuruyor onu bilemem fakat bahsettiğimiz durumda herhangi yasadışı bir durum yok. Zaten öyle olsa konunun bize açılması da mümkün olmazdı diye düşünüyorum. Eğer milletin hakkının yenildiğini düşünüyorsan bunu yapanlara değil izin verenle konuşman gerekir. Çünkü bugün bir arkadaşı uyarırız ancak diğer yandan elin atıyorum Fransızı bu açığı kullanmaya devam eder.

Hileyle alakası veya korsanla alakası dahi yok korsan dediğiniz şey yasa dışı yollar ille oyun elde etmektir Sony bize bu hakkı verdiğine göre korsan veya hile asla diyemezsiniz.

Geri
Yukarı