Bedava VDS sunucusu nasıl alınır?

bbkrtr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bedava VDS sunucusu alınabilir mi ve nasıl kurulur bilen varsa anlatabilir mi? Ya da bir YouTube videosuna yönlendirebilirseniz sevinirim, ben biraz baktım ama bulamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım hala güncel bir yöntem.

AWS'den sunucu almak biraz uğraştırıcı bir işlem, eskiden ön ödemeli kart kabul ediyordu şimdi sadece kredi veya banka kartı kabul ediyor. 12 Ay ücretsiz deneme hakkın bulunuyor açacağın sanal sunucu 730 saati (1 AY) geçerse dolar üzerinden fatura çıkmaya başlar. Bu sebeple her ay sonu shutdown ve start atman gerekecek (İp bilgilerin değişiyor) restart atarsan 730 olan saat sıfırlanmaz.

Aklına takılan herhangi bir sorun varsa cevaplayabilirim.

AWS'den sunucu almak biraz uğraştırıcı bir işlem, eskiden ön ödemeli kart kabul ediyordu şimdi sadece kredi veya banka kartı kabul ediyor. 12 Ay ücretsiz deneme hakkın bulunuyor açacağın sanal sunucu 730 saati (1 AY) geçerse dolar üzerinden fatura çıkmaya başlar. Bu sebeple her ay sonu shutdown ve start atman gerekecek (İp bilgilerin değişiyor) restart atarsan 730 olan saat sıfırlanmaz.

tesekur ederim anladıgım kadarıyla sadece 1 ay kullanabiliyoruz bedava vdsyi

tesekur ederim anladıgım kadarıyla sadece 1 ay kullanabiliyoruz bedava vdsyi
1 ay değil dediğim gibi 730 saat sınırın var. Sunucuyu kapatıp açarsan saat sıfırlanıyor ip bilgilerinde değişiyor. 730 saati aşarsan ücretli kullanıma geçiyor 12 ay boyunca kapat aç işlemi yaparsan bir problem yaşacağını sanmıyorum.

Aşağıdaki fotoğraf örnek;
1678880348908.png

1 ay değil dediğim gibi 730 saat sınırın var. Sunucuyu kapatıp açarsan saat sıfırlanıyor ip bilgilerinde değişiyor. 730 saati aşarsan ücretli kullanıma geçiyor 12 ay boyunca kapat aç işlemi yaparsan bir problem yaşacağını sanmıyorum.

Aşağıdaki fotoğraf örnek;
Eki Görüntüle 1702153

Teşekür Ederim.

AWS'den sunucu almak biraz uğraştırıcı bir işlem, eskiden ön ödemeli kart kabul ediyordu şimdi sadece kredi veya banka kartı kabul ediyor. 12 ay ücretsiz deneme hakkın bulunuyor açacağın sanal sunucu 730 saati (1 ay) geçerse dolar üzerinden fatura çıkmaya başlar. Bu sebeple her ay sonu shutdown ve start atman gerekecek (IP bilgilerin değişiyor) restart atarsan 730 olan saat sıfırlanmaz.

3 yıl önce 12 ay bedava olan AWS'yi kullanmıştım. O 730 saat konusunda herhangi sıkıntı çekmedim çünkü sisteme sanal kart entegre ettim ve 12 ayın sonunda kartı kapattım. Sorun şu AWS hesabım kapandı çünkü 500, 600 TL veya dolar bilmiyorum fatura çıkarttılar karşıma lakin hesabımın kapanması dışında hiçbir sorun olmadı. 12 aylık süreçte hiçbir şekilde para çekilmedi kartımdan.

3 yıl önce 12 ay bedava olan AWS'yi kullanmıştım. O 730 saat konusunda herhangi sıkıntı çekmedim çünkü sisteme sanal kart entegre ettim ve 12 ayın sonunda kartı kapattım. Sorun şu AWS hesabım kapandı çünkü 500, 600 TL veya dolar bilmiyorum fatura çıkarttılar karşıma lakin hesabımın kapanması dışında hiçbir sorun olmadı. 12 aylık süreçte hiçbir şekilde para çekilmedi kartımdan.
Fatura çıktığını bende biliyorum yarın öbür gün bu fatura karşıma çıkmasın diye böyle bir önlem aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı