Rehber Bedrock Linux kurulumu

433815

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere bedrock Linux'u nasıl kurabilirsiniz onu anlatacağım. Bedrock Linux başka distrolardan paket yöneticisi (ya da bir özelliğini) alıp halihazırda kullandığınız distroda kullanmanıza yarayan bir GNU/Linux distrosudur.
Kurulumu bayağı basittir, fakat her distroyu desteklememektedir. Destek listesine buradan bakabilirsiniz. Şimdi kuruluma geçelim.
İlk başta bu linkten işlemcinize göre olan scripti indirin. Ben X86_64 bir işlemci kullandığım için onun için olan bir scripti indireceğim.

1618025603555.png

İndirdikten sonra chmod +x dosyaismi (dosyaismini indirdiğiniz dosyanın ismi ile değiştirin) ile çalıştırılabilir hale getiriyoruz.

1618025676778.png

Sonra root olarak sh ./dosyaismi --hijack (dosyaismini indirdiğiniz dosyanın ismi ile değiştirin) ile çalıştırıyoruz.

1618025875245.png

Burada bizi bunu geri alamayacağımız hakkında uyarıyor. Buraya kurulumu onaylamak için Not reversible! yazıyoruz.

1618025891681.png

Sistemi yeniden başlatıyoruz.
Tebrikler! Bedrock Linux'u kurmayı başardınız! İngilizce olan rehberi çalıştırmak için brl tutorial basics yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize sağlık kendisini Dual Boot olarak kullanmaktayım memnunum diğer Linux dağıtımlarında paket yöneticisi değiştirmek neredeyse eziyet iken Bedrock da aşırı kolay bence az çok Linux bilenler için bir nimet (Hocam sizin deneyimlerinizi de merak ediyorum açıkçası.)

Elinize sağlık kendisini Dual Boot olarak kullanmaktayım memnunum diğer Linux dağıtımlarında paket yöneticisi değiştirmek neredeyse eziyet iken Bedrock da aşırı kolay bence az çok Linux bilenler için bir nimet (Hocam sizin deneyimlerinizi de merak ediyorum açıkçası.)
Herşeyin kurulamaması beni üzmüş olsada, kendine özgü ve paketlerin zor bulunduğu distrolarda bulunması gereken bir nimettir kendisi. Gentoo, PopOS ve KDE Neon'a kurduğum olmuştur, ve bayağı memnun kaldım.

Geri
Yukarı