Beğeni sayısı kalktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düzgün bir şekilde rehber, tavsiye, inceleme hazırlamak için yapılan gruplaşmanın bir zararı yok bence.
Asıl sorun da bu zaten, mesela çok faydalı olacak ve forumu uçurabilecek 8-10 üyeden oluşan bir grup kuruluyor. Bu grup kendilerinden farklı tavsiye verenleri linç etmek, moderatörlere saldırmak, beğeni kasmak ve moderatör çıkarmak için uğraşıyor. Bunu yapmasalar forumu uçuracaklar teknik bilgilerle, birkaç pürüz olan tavsiyelerinde de doğru düzgün bir münakaşa olsa forum ayrı bir kademeye yükselecek ama o gruplaşma olunca işler değişiyor işte. Üyeler kendi menfaatleri için kullanıyor.

Aslında şu an moderatör rütbesi gelebilir. Zaten beğeni gözükmüyor ve önemli olmadığı için, gelse güzel olur.
Evet bence de daha iyi olur. Üyelik tarihinin kalkmasını da isterim açıkçası. Yeni üye olduğu için ciddiye alınmayan çok kişi gördüm.

Asıl sorun da bu zaten, mesela çok faydalı olacak ve forumu uçurabilecek 8-10 üyeden oluşan bir grup kuruluyor. Bu grup kendilerinden farklı tavsiye verenleri linç etmek, moderatörlere saldırmak, beğeni kasmak ve moderatör çıkarmak için uğraşıyor. Bunu yapmasalar forumu uçuracaklar teknik bilgilerle, birkaç pürüz olan tavsiyelerinde de doğru düzgün bir münakaşa olsa forum ayrı bir kademeye yükselecek ama o gruplaşma olunca işler değişiyor işte. Üyeler kendi menfaatleri için kullanıyor.
Kesinlikle haklısın, ayrıca son 1-2 aydır moderasyona eleştiri yapmanın ötesinde saldırma hatta tuzaklama amaçlı konular açılıyor. Lütfen biraz daha sakin olun, zamanla eleştirilen kısımlar düzeltiliyor zaten.

Bunun dışında Kural 60 da belli koşullarda kalkabilir bence artık.

Yeni üye olduğu için ciddiye alınmayan çok kişi gördüm.
Genelleme yapmak istemem ama yeni üyelerin çoğu bir şeyler öğrenmek için giriyorlar. Bu durumda bilgileri az oluyor. Ha tabi bir de bilgili yeni üyeler var. Onlara saygım sonsuz.

Aslında şu an moderatör rütbesi gelebilir. Zaten beğeni gözükmüyor ve önemli olmadığı için, gelse güzel olur.
Bence şu andaki hali iyi, konuda moderatör baskısı olduğu hissediliyordu, moderasyon ekibi sisteminden bir üye olarak çok memnunum.

Çözümler DC grubuyla halledilmez ama, makale sayıları da o bölümde görünmemeli. Kendi makalelerime baktım, indirim yapılan bir ürünün konusunu açtığımda makale şeklindeydi, belki de ben makale olarak açtım tam hatırlamıyorum. Onun haricinde her şeyin rehberi yapılmaya başladı son zamanlarda, bu da moderasyonun dikkatini çekmiştir sanırım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı