Beğeni skorları geri gelmeli mi?

Beğeni skorları geri gelmeli mi?

• Gelmeli

Oy: 15 50,0%
  • Gelmemeli

Oy: 15 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    30

botstepz

Hectopat
Makaleler
1
Beğenmeme butonu geldiğinden beri düşünüyordum. Bence bu uygulamayı geri getirip beğenilme ve beğenilmeme olarak 2'ye ayrılabilir. Bu şekilde insanlar beğenilmeme skoru artmaması için daha doğru bilgiler vermeye çalışabilir. Bu şekilde forumda daha doğru bir bilgi akışı sağlanabileceğini düşünüyorum. Bence zamanında suistimal edilen bu özellik şu an tekrardan gelebilir. Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Gelecekse sadece hesap sahibi görsün isterim, zaten 'Beğenmedim' emojisi de gelmişken herkese açık olması hiç mantıklı olmaz. Zira o zaman 'Beğenmedim' emojisini takınan tayfalar milleti trolleyebilir ve bu rahatsız edici bir durum olur.

Reddit'teki UpVote, DownVote gibi bir şey gelebilir. Atılan mesaja beğeni(upvote) veya beğenmeme(downvote) atılır. UpVote'lar puan verir DownVote'lar puan siler. Profilde puan yazar falan. Olabilir belki. Karma gibi.

"Beğenmedim" o skora olumsuz etkide bulunursa sırf trollemek adına her şeye "beğenmedim" atan gereksizlerle dolar her yer.

Gelecekse sadece hesap sahibi görsün isterim, zaten 'beğenmedim' emojisi de gelmişken herkese açık olması hiç mantıklı olmaz. Zira o zaman 'beğenmedim' emojisini takınan tayfalar milleti trolleyebilir ve bu rahatsız edici bir durum olur.

Aslında gereksiz emoji kullanımı kuralı var ama böyle troll insanlar gelirse moderatörlere daha fazla yük binebilir.

Geri
Yukarı