Behringer C1 vs C1-U

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Selamlar, ileride bir giriş seviyesi Behringer mikrofon almak istiyorum. C1 Modeli Phontom Power istiyor ama C1-U Olan USB ile çalışıyor, açıkcası biraz kararsız kaldım çünkü birisi 5V ile çalışıyor diğeri 48V. Kalite farkı olur mu? Behringer alınır mı?

Selamlar, ileride bir giriş seviyesi Behringer mikrofon almak istiyorum. C1 Modeli Phontom Power istiyor ama C1-U Olan USB ile çalışıyor, açıkcası biraz kararsız kaldım çünkü birisi 5V ile çalışıyor diğeri 48V. Kalite farkı olur mu? Behringer alınır mı?
Behringer fiyat performans konusunda iyidir.

Gerçek kondenser mikrofon ise phantom olmadan çalışmaz. Model hakkında bilgim yok ama USB versiyonu ile aynı fiyat ise ikisi de taktığınızda çalışır.

İkisi de aynı fiyat, ileride hangisini almalıyım?

Phantom Power ve mikrofon tuzlu olur. Ayrıca 48V olanı alırsanız çevirici almanız gerekiyor, içinde olmayabilir. Ayrıca XLR kablolarının en ucuzu bile 30-40TL, dikkatli kullanın. Çevirici için XLR to 3.5mm yazıp bulabilirsiniz.

Phantom Power ve mikrofon tuzlu olur. Ayrıca 48V olanı alırsanız çevirici almanız gerekiyor, içinde olmayabilir. Ayrıca XLR kablolarının en ucuzu bile 30-40TL, dikkatli kullanın. Çevirici için XLR to 3.5mm yazıp bulabilirsiniz.
Konu sahibi aldi mi bilmiyorum ama ilk defa alacak olanlari uyarmak icin yaziyorum.

48v kondenser mikrofonlarin düzgün calismasi icin ses karti gereklidir, XLR to 3,5mm ceviriciler ile calistirirsaniz ses kayıtlarınız kalitesiz olur. En azindan elinizde bir Focusrite Scarlett ses karti olmasi gerek.

Paranız az ise USB olani alin, USB ile kondenser arasında inanilmaz bir fark yok. Ekolayzer ile aradaki farklari kapatabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı