Behringer C1 vs C1-U

ncl

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI H55M-E23 Mainboard
i3 550 3.20GHz
2x 2GB DDR3 RAM
AMD Radeon 5570 2GB
WD Green 240GB Sata SSD
Windows 10 21H2 Ognitorenks Edition
Meslek
Muzik Produktoru & Grafik Tasarim ve Video Editoru
Ogrenciyim cok fazla param yok. Sadece Behringer C1, C1-u'dan daha ucuz ama calismasi icin ses karti falan gerekli. Ses karti olmasan sadece Phantom Power 48v ile kullanabilir miyim? Veya sizce hangisini almalıyım?

Not: Akustik ses kaydi ve vokal kaydı icin kullanacagim.

Ses karti olmasan sadece Phantom Power 48v ile kullanabilir miyim?

Bu hatayı bir kere yaptım. Hem performansı düzgün değildi, hem de 2-3 ay içerisinde cihaz öldü ve ek masraf çıkardı bana. En başından ses kartı almış olsam hem daha fonksiyonel hem de ek masrafa sokmayacaktı. Kişisel olarak önermem ama @Single_factor daha detaylı bilgilendirir müsait olurlarsa.

En azından M Track Solo ses kartı alın hocam 1500 lira civarındaydı.
Babam günlük 50TL veriyor, 3000TL para biriktirmem icin toplam 60 is gunu yemek yememek gerekecek. Asagi yukari 2,5 ay ediyor.

Babam günlük 50TL veriyor, 3000TL para biriktirmem icin toplam 60 is gunu yemek yememek gerekecek. Asagi yukari 2,5 ay ediyor.

Hocam XLR mikrofon için ses kartı almanız lazım. Ayrıca kondenser mikrofonlar aşırı ses alır. Eviniz müsait değilse sıkıntı olabilir.

Ses kartı olmadan kullanamazsın onu.
Ayrıca amaç nedir? Niye kondanser mikrofon almak istiyorsun? Ne kaydı yapacaksın?
"Not: Akustik ses kaydi ve vokal kaydı icin kullanacagim."

Hocam XLR mikrofon için ses kartı almanız lazım. Ayrıca kondenser mikrofonlar aşırı ses alır. Eviniz müsait değilse sıkıntı olabilir.
Biliyorum ama evimde de cok yanki var. USB sesi cok alir mi?

"Akustik ses kaydı" dediğiniz nedir? Vokal kaydı için Kondanser kullanacaksınız diye bir zorunluluk yok.
Ancak yine de herhangi bir kayıt için ses kartı kullanmak gereklidir.
Akustik ses kaydı derken kastettigim şey Klasik Gitar, Flüt, Ney, Kalimba gibi enstrümanların ses kayıtları. Suan param yok ama para kazanmaya baslayinca Condenser mikrofon almak isteyecegim, elimdeki mikrofonu kolayca satabilecegim de kesin degil.

Biliyorum ama evimde de cok yanki var. USB sesi cok alir mi?

Akustik ses kaydı derken kastettigim şey Klasik Gitar, Flüt, Ney, Kalimba gibi enstrümanların ses kayıtları. Suan param yok ama para kazanmaya baslayinca Condenser mikrofon almak isteyecegim, elimdeki mikrofonu kolayca satabilecegim de kesin degil.
Kondanser e ihtiyacınız yok sizin. Hele kalimba kaydını kondanser ile alırsanız kaydettiğiniz enstrüman sesinden daha fazla oda gürültüsüne sahip olursunuz.

Kondanser mikrofonlar geniş açılı şeylerdir. Kendi yalıtımlı stüdyomda, floresan lambanın çıkardığı sesi, duvardaki saatin tik-tak larını bile duyuyorum. Oda yalıtımınız yoksa; bir vokal ya da akustik tek enstrüman kaydı için asla tercih etmeyin.

Bu nedenle sadece hedeflediğiniz alanın sesini alan dinamik - super kardodiod mikrofonlar tercih edin. Üflemeli enstrümanlar için sünger yada rüzgar filtresi ekleyin. Vokal kayıtlarında Pop filitre sm57, SL 75C hariç diğer mkrofonlar içinde mevcuttur ayrıyetten almanıza gerek yok.

Örnek SHURE; SM57, BETA57A

Düşük bütçe, BEHRINGER BA 85A, SL 75C, B906

Yeni konular

Geri
Yukarı